Обрізання може захистити від ВІЛ-інфекції

0
196

Науковці з університету Вашингтона в Америці встановили, що дієвим методом профілактики щодо ВІЛ-інфікування та інших захворювань сечостатевої системи є обрізання.

На думку вчених, під крайньою плоттю статевого члена скупчуються бактерії, які суттєво підвищують ризик зараження не тільки ВІЛ, але й іншими захворюваннями. Іншими словами, клініцисти вважають, що саме ця ділянка статевого органу є «пропускним пунктом» для потрапляння в організм інфекцій різного типу.

Результати даного дослідження вчені опублікували днями, в ході Міжнародного конгресу по боротьбі зі Снідом, який проходив у Парижі.

У ході наукових досліджень було встановлено наступне – під крайньою плоттю статевого органу накопичується певний вид бактерій, які при сприятливих для них умов можуть стати причиною розвитку того або іншого захворювання, і ВІЛ не виключається. Більше того, дослідження показали, що ризик зараження, в такому випадку зростає на 63%.

Виходячи з таких результатів, вчені прийшли до висновку, що саме така процедура, як обрізання, допоможе якщо не виключити, то істотно знизити ризик зараження цією недугою. Зумовлене таке твердження наступним – так як даний ділянку статевого органу буде «відкритим», бактерії не зможуть затримуватися там тривалий час і вже тим більше розмножуватися до впливу зовнішнього середовища вони не стійкі і швидко гинуть.

Вчені відзначають, що така гігієнічна процедура зменшує ризик зараження цією інфекцією та іншими ЗПСШ на 60%. Само собою зрозуміло, що розглядати такий метод як єдиний засіб профілактики не варто. Потрібно в цілому дотримуватися правил здорового інтимного життя – використовувати бар’єрні контрацептиви, виключити, по можливості, часту зміну статевих партнерів.