Однаково заробляють темношкірі і світлошкірі лікарі?

0
226

Дослідження, опубліковане на цьому тижні в «The BMJ», розкопує расове і статева нерівність в зарплатах лікарів. Навіть після врахування цілого ряду змінних, розриви між доходами залишалися значними.

Історично склалося, що жінки і чорні люди в Сполучених Штатах заробляли менше, ніж їхні білі колеги-чоловіки.

Цей розрив спостерігається у цілій низці професій, але було зроблено мало досліджень, щоб вивчити цю різницю серед лікарів.

У 2011 році середній дохід неиспаноязычной білої сім’ї дорівнював $ 76063, а для чорних людей $ 47255.

Є масив причин цього розриву в доходах, але лікарі являють собою однорідну групу осіб. Наприклад, одна з причин різниці в оплаті праці між расами – рівень освіти. Для лікарів, цей фактор буде видалено.

Попередні дослідження, які розслідують расові відмінності в оплаті праці лікарів були дрібномасштабними і покладалися на відносно старі дані. З іншого боку, відмінності в оплаті праці між чоловіками і жінками були більш ретельно досліджені.

Дослідження, на чолі з Рут Ньюхаус, доцентом Гарвардської медичної школи в Бостоні, штат Массачусетс, є першим, яке кидає більш глибокий погляд на відмінності заробітної плати, пов’язані з гонкою серед лікарів.

Дослідники використовували дані з 2000-2013 Американського Громадського Опитування (ACS) та 2000-2008 Опитування Лікарів у рамках вивчення працездатності (HSC).

Автори підсумували свої висновки наступним чином: «Ми виявили суттєві відмінності в річному доході між чорними і білими чоловіками-лікарями в США, а також між чоловіками і жінками-лікарями в цілому».

У ACS були включені дані 43,213 білих чоловіків, 1698 чорних чоловіків, 15,164 білих жінок і 1252 чорних жінок. У HSC використовували інформацію 12,843 білих чоловіків-лікарів, 518 чорних чоловіків-лікарів, 3880 білих жінок-лікарів, і 342 чорних жінок-лікарів.

Дані були скориговані на фактори, які включали спеціальність, вік, кількість відпрацьованих годин, відсоток доходів від схем соціального страхування і стаж.

Дослідники виявили, що білі лікарі-чоловіки, як група, мали найвищий середній дохід. Опитування ACS показав, що білі чоловіки-лікарі заробили $ 253042, а чорні $ 188230. Білі жінки $ 163234, порівняно з $ 152784 для чорних жінок. Варто також відзначити, що жінки, в цілому, досі заробляють значно менше, ніж чоловіча група.

Керівникам в галузі охорони здоров’я потрібно вжити заходів щодо усунення расової відмінності доходів.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com