Омега-3 кислоти допомагають запобігти ревматоїдний артрит

0
244

Якщо люди з ризиком ревматоїдного артриту будуть споживати більше омега-3 жирних кислот, які містяться в рибі і добавки риб’ячого жиру, це зможе зменшити шанси на розвиток у них захворювання, згідно з дослідженням, опублікованим в виданні «Ревматологія».

За даними CDC, ревматоїдний артрит (РА) викликає передчасну смерть, інвалідність і низька якість життя в промислово розвинених країнах. Він являє собою системне запальне захворювання, що вражає численні суглоби організму. Серед пацієнтів з РА вище поширеність серцево-судинних захворювань. Біль, набряк, почервоніння є загальними суглобовими симптомами.

Точні причини РА невідомі, проте, як вважають, захворювання починається через аномального імунної відповіді, де імунна система організму викликає запалення у власних тканинах.

Сімейна історія може допомогти передбачити, чи буде людина мати аутоантитіла, які передують розвитку захворювання.

Етіотропного лікування РА поки не існує, але конкретні методи тренувань можуть допомогти керувати ним. Існують також деякі свідчення про ефективність певних дієт.

Дослідники задалися метою проаналізувати, сприяє високий рівень споживання омега-3 зменшенню ризику розвитку РА.

Вони проаналізували дані споживання жирних кислот у 30 пацієнтів, у яких виявлялися РА аутоантитіла і 47 пацієнтів контрольної групи, які не виявляли в крові аутоантитіл.

Тільки 6,7% пацієнтів, у яких були аутоантитіла РА, повідомили, що брали омега-3 жирні кислоти. У контрольній групі омега-3 брали 34,4%. Аналізи крові показали, що пацієнти з наявністю аутоантитіл РА значно частіше виявляли більш низькі рівні трьох основних омега-3 жирних кислот, у порівнянні з контрольною групою.

Схоже, що дві з найважливіших омега-3 жирних кислот, які можуть бути ефективними в придушенні конкретного білка, який регулює інтенсивність і тривалість імунної відповіді.

Головний дослідник, доктор Джілл Норріс, професор кафедри епідеміології в Школі Громадського Здоров’я в Колорадо, зауважив, що спостерігалася суттєва різниця рівнів омега-3 жирних кислот в крові між людьми, які брали омега-3 добавки і у тих, хто цього не робив.

Незважаючи на невелику кількість учасників, результати показують, що омега-3 можуть допомогти захистити від РА, запобігаючи його розвиток в доклінічний період.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com