Онкологи відкрили причину перетворення родимок в ракові пухлини

0
264

Теорія про те, що родимки можуть стати реальною причиною утворення злоякісних пухлин турбує вчених ось вже багато років. Проблема полягала в тому, що причина виникнення подібного роду реакцій протягом тривалого часу залишалася загадкою. Тим не менш, не так давно вченим вдалося зробити суттєвий прорив у цій сфері.

Як повідомляють численні авторитетні джерела, кілька тижнів тому фахівцям з квінслендського університету вдалося експериментальним шляхом підтвердити і довести те, що родимки можуть перетворюватися в ракові утворення внаслідок конкретних причин. Важелем для виникнення злоякісного утворення в організмі людини є мутація, яка відбувається у двох генах: BRAF та NRAS. Вона викликає активізацію особливого сигнального шляху з використанням мітогенною активованої протеїнкінази. Цей шлях безпосередньо веде до того, що клітини меланоми починають досить швидко трансформуватися в злоякісні.

Експеримент, за допомогою якого вдалося виявити це явище, проводився виключно з метою виявлення втручання мутації NRAS. У ньому брало участь понад 1200 осіб (виключно на добровільній основі). Ключовим критерієм при відборі людей, які брали участь в експерименті, була наявність великої кількості родимок. З усіх випробуваних, чий вік складав в середньому 46 років, відхилення в цьому гені проявилися у двох десятків чоловіків і десять жінок. Як показали подальші статистичні дослідження, приблизно 5 із 6 піддослідних мали мутацію на ділянці BRAF, а всі інші – на ділянці NRAS. Варто зазначити, що такі мутації можуть бути наслідком виникнення і злоякісних та доброякісних утворень.