Операції під загальним наркозом завдають шкоди головному мозку

0
297

Вчені довели, що операції, які здійснюють під загальним наркозом, завдають шкоди головного мозку. Однак у більшості випадків це лише тимчасове явище. Дослідження проводила група британських учених, передає «The Daily Mail».

Так, після кількох спостережень і практичних досліджень, вчені встановили, що порушення у функціонуванні головного мозку обумовлені кисневим голодуванням, яке спостерігається при анестезії. Само собою зрозуміло, що усунути цей фактор не можна. Однак тепер вчені знайшли логічне пояснення тому, що люди після операції значно гірше справляються зі своєю роботою і випробовують деякі труднощі у взаємодії з оточуючими людьми.

Для того щоб підтвердити теоретичні припущення, вчені провели практичний експеримент. Створити умови, при яких у людини спостерігається кисневе голодування, вчені вирішили за допомогою підйому на Еверест.

У ході експерименту було встановлено наступне – коли учасники спускалися з верхньої точки гори, у них спостерігалися ознаки кисневого голодування і істотно погіршувалися когнітивні здібності. Була і контрольна група, яка не піднімалася на висоту – в їх випадку ніяких порушень зафіксовано не було.

Всі учасники, що перенесли кисневе голодування в рамках даного експерименту, не змогли впоратися з 20% тестів, які легко робили до підйому на найвищу точку. Такі порушення у функціонуванні головного мозку спостерігалися в середньому 5-6 днів. Крім цього, у кожного п’ятого учасника спостерігалася наступна симптоматика – сплутаність свідомості, підвищений артеріальний тиск і важке дихання.

По закінченні вищевказаного терміну стан добровольців починало стабілізуватися. Повторне медичне обстеження показало, що нових патологічних процесів, або порушень у функціонуванні головного мозку немає.