Операції по зміні статі можуть захистити метаболічну здоровя трансгендерних жінок

0
211

Жінки-транссексуали, які піддаються операції по зміні статі і гормональної терапії можуть бути менш схильні до розвитку метаболічного захворювання, порівняно з тими, які тільки отримують гормональну терапію. Це випливає з нового дослідження, озвученої на конференції Американського Фізіологічного Товариства з серцево-судинним, нирковим та метаболічних хвороб «Фізіологія і Підлогу», яка відбулася в Аннаполісі, штат Меріленд.

Попереднє дослідження припустило, що жінки-трансгендери схильні до більшого ризику серцево-судинних захворювань, розвитку інсульту та цукрового діабету 2 типу, порівняно з чоловіками і жінками, серед населення в цілому.

Для цілей поточного дослідження, провідний автор, доктор Майкл Нельсон, з медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі, і колеги задалися метою визначити, чи залежить метаболічний ризик від типу використовуваної терапії для трансгендерної переходу чоловіка в жінку.

Команда привернула до дослідження 12 трансгендерних жінок:

  • чотири з них отримували жіночу гормональну терапію;
  • вісім з них отримали комбінацію жіночої гормональної терапії з двостороннім орхиэктомией, при якій обидва яєчка видаляються хірургічним шляхом.

Дослідники виміряли інсулінорезистентність та накопичення жиру в печінці кожного учасника. Вони пояснюють, що резистентність до інсуліну є ключовою ознакою поганого метаболічного здоров’я, а накопичення жиру в печінці може призвести до неалкогольною жировою хвороби печінки, що може збільшити ризик захворювань серця.

Порівняно з трансгендерными жінками, які отримували тільки жіночі статеві гормони, ті, хто пройшов і через двосторонню орхієктомію, виявили кращу метаболічну здоров’я. Було виявлено, що жінки-транссексуали, які мали високі рівні тестостерону виявляли найгірше метаболічну здоров’я. Вчені виявили, що кількість накопичення жиру в печінці пов’язано з рівнем інсулінорезистентності.

В цілому, фахівці відзначають, що результати їх дослідження показують, що трансгендерні жінки, які піддаються двосторонньої орхиэктомии, можуть бути краще захищені від інсулінорезистентності та накопичення жирових відкладень у печінці, порівняно з тими, хто не проходить процедуру оперативної зміни статі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com