Ополіскувач для рота небезпечний для здоровя

0
217

В даний час велика кількість людей в профілактичних або лікувальних цілях щодня користується ополіскувачі для рота. Однак група американських дослідників встановила, що подібна речовина, що використовується для гігієни ротової порожнини, небезпечно для людського організму причому за кількома параметрами.

Несподіваним негативним наслідком регулярного застосування ополіскувачів виявилося знищення перебувають у роті бактерій, які приймають участь в попередженні розвитку таких хвороб, як цукровий діабет 2 типу та ожиріння. Це означає, що подібна речовина вимиває не тільки шкідливі, але і корисні мікроорганізми.

Щоб отримати таку інформацію вченим знадобилося провести вивчення історії хвороби та анамнезу життя більш ніж тисячі чоловік, що знаходилися у віковій категорії від 40 до 65 років. Абсолютно у всіх осіб була зафіксована зайва маса тіла і схильність до виникнення цукрового діабету.

Стало відомо, що ризики виникнення останнього недуги були на 20% вище у тих, хто щодня використовував ополіскувач для рота і на 30% у тих, хто проводив процедуру очищення ротової порожнини таким способом двічі на добу.

Вхідні до складу ополіскувачів антибактеріальні речовини з часом призводять до знищення корисної мікробіома, зокрема, того, який відповідає за вироблення оксиду азоту. Саме цей елемент бере участь в обміні речовин і нормалізації концентрації цукру в крові.

Вчені наполягають на тому, щоб люди повністю відмовилися від такої складової частини гігієни рота. При цьому, рекомендується в якості альтернативи застосовувати відвари і настої, приготовлені в домашніх умовах з натуральних цілющих компонентів, наприклад, ромашки, меліси або кори дуба. Однак і в цьому випадку краще всього заздалегідь проконсультуватися у стоматолога.