Ожиріння повязане з аномальним відповіддю мозку на солодощі

0
238

Нездорова дієта вважається ключовим чинником ожиріння. Однак коли справа доходить до тяги до солодощами, можуть бути винні порушення в системі заохочення мозку.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі «Діабет», дослідники виявили вікові і рецепторні рівні асоційованого з заохоченням хімічної речовини дофаміну. Він впливає на контроль переваги солодкої їжі у людей здорового ваги, але не у людей, які страждають ожирінням.

Перший автор, доктор Яніна Пепіно, з Школи Медицини Вашингтонського університету, і його колеги досягли своїх результатів, обстеживши 44 осіб у віці 20-40 років.

У загальній складності 24 учасники були з ожирінням. У рамках дослідження, ожиріння визначається, якщо людина має індекс маси тіла (ІМТ) від 30 і вище, в той час як здоровий вага відповідає 20.

Дослідники попросили учасників споживати певну кількість напоїв, кожен з яких містить різну вміст цукру, серед тих, яким вони віддають перевагу.

Потім учасників піддали позитронно-емісійної томографії (ПЕТ), що дозволило дослідникам оцінити рівні рецептора дофаміну в мозку кожного суб’єкта.

Дофамін є нейромедіатором – хімічною речовиною, яка забезпечує зв’язок між нервовими клітинами, регулює центри винагороди і задоволення мозку.

Аналізуючи мозок учасників зі здоровим вагою, дослідники виявили, що більш молодий вік і менше число дофамінових рецепторів були пов’язані з великою перевагою цукру.

Вони виявили відмінності в перевазі до солодкого між окремими людьми, а також індивідуальні варіації дофамінових рецепторів. Деякі люди мають високі рівні, в інших вони дивно низькі.

Проте, загальна тенденція у людей з нормальною вагою в тому, що якщо мають менше рецепторів дофаміну, то їх більше тягне до солодощів.

Тим не менш, це було не так в мозку учасників страждають ожирінням, що свідчить про те, що мозок огрядних людей змінюється якимось чином, щоб впливати на перевагу солодкій їжі.

Деякі з учасників з ожирінням мали високий рівень глюкози та інсуліну в крові, що може змінити реакцію мозку на цукор. Є зв’язок між стійкістю до інсуліну і системою винагороди мозку.

Зайвий жир тіла може впливати не тільки на те, як ми засвоюємо їжу, але і на те, як наш мозок сприймає заохочення, коли ми їмо цю їжу, особливо, коли це кондитерські вироби.

Тепер зрозумілі механізми, які впливають на переваги.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com