Пачка цигарок може призвести до мутації

0
214

Науковці з Америки провели кілька практичних досліджень, за результатами яких було з’ясовано, що мутації в ДНК можуть виникати з-за щоденного споживання нікотину. Для того щоб куріння стало причиною розвитку онкологічного або будь-якого іншого патологічного процесу достатньо в день викурювати пачку сигарет.

У науковому експерименті брало участь більше 5000 добровольців, які мають стаж курця від декількох місяців до декількох років. Попередньо було проведено повне медичне обстеження. Учасники викурювали в день оптимальне, на їхню думку, кількість сигарет. Через місяць медики провели повторне обстеження і зіставили дані з тими, які були отримані на початку дослідження. Так, було встановлено, що стан здоров’я тільки погіршився. Особливо, це стосувалося тих, хто в день викурював не менше 20 сигарет. Значно підвищився ризик розвитку раку легенів та гортані, захворювань сечостатевої системи і печінки.

Що стосується мутацій ДНК, то в клітинах легень їх було діагностовано до 150, гортані близько 100, в зіві – 39, в роті – 23, в печінці та сечовому міхурі 6 і 18 відповідно. При цьому медики зазначили, що диагностировалось стан здоров’я не тільки здорових людей, хворих на рак легень.

За статистикою, кожні 6 секунд на планеті вмирає людина з-за куріння. На жаль, в даному випадку динаміка з кожним роком тільки прогресує. За попередніми даними, до 2030 року кількість смертей через нікотину може зрости до 10 мільйонів у рік. Тому медики настійно рекомендують якщо не повністю відмовитися, то хоча б звести до мінімуму споживання тютюнових виробів. Запобігти захворювання набагато простіше, ніж лікувати.