Параліч можна перемогти за допомогою імплантату в мозок

0
199

Днями була проведена абсолютно нова операція, яка дозволила паралізованому людині знову працювати руками і ногами. Вдалося цього досягти за рахунок спеціального імплантату в мозок. Відзначається, що вже на первинному етапі випробувань людина змогла самостійно випити кави через соломинку і з’їсти частина обіду. Вчені сподіваються, що ця технологія незабаром буде широко використовуватися в медицині.

Нова методика працює наступним чином – імплантати, які імплантуються в орган, що дозволяють мозку посилати спеціальні сигнали рук. Ці імпульси передаються до спеціального комп’ютера, до якого приєднані кабелі. У свою чергу сам комп’ютер посилає електричні сигнали м’язам рук і ніг за допомогою приєднаних до нього проводів. Саме таким чином паралізована людина зможе «керувати» своїми руками і ногами.

Як відомо, причиною паралічу у багатьох випадках є те, що у людей пошкоджений спинний мозок, отже, сигнали від головного мозку не доходять до м’язів. Тому, за словами Боба Кірша (керівника дослідження), нова методика спрямована саме на усунення цього патологічного процесу.

Слід сказати, що раніше подібні технології вже використовувалися, але тільки в рамках лабораторій. Потрібно відзначити і те, що в тих випадках вживлення імплантату було тільки тестовим, а сам пацієнт міг здійснювати найпростіші дії – тримати зубну щітку, столовий прилад або легкі предмети.

За словами вчених, які провели цю операцію, технологія вимагає багатьох доопрацювань і доповнень. Також ще рано говорити про завершення практичних досліджень на даному етапі. Тому сказати, коли саме нововведення буде використовуватися в медицині в якості одного з основних видів лікування, поки що не можна.