Перегляд фільмів може допомогти в лікуванні дітей з амбліопією

0
198

У США даною патологією, ще відомої як «ледачий очей”, страждають 2-3 дитини на кожні 100 дітей. Це робить захворювання найбільш поширеною причиною погіршення зору в дитячому віці. Але нове дослідження припускає, що можливий простий варіант проти якого, дітки навряд чи будуть заперечувати, адже — це перегляд фільмів.

Провідний дослідник, доктор Ейлін Берч з Південно-західного медичного центру Університету Техасу, і колеги публікують результати своїх досліджень у журналі Американської Асоціації з Дитячої Офтальмології та Косоокості.

Найбільш поширеною формою лікування амбліопії у дітей є розміщення пов’язки на здорове око протягом декількох тижнів або місяців, це змушує слабкому оку фокусуватися максимально активно.

Тим не менш, Берч і колеги кажуть, що є велика кількість досліджень, де вивчається використання дихоптической терапії (ДП) для лікування амбліопії, яка являє собою показ різних зображень для кожного ока окремо. ДТ, як правило, поєднується з завданнями на сприйняття або іграми. Проте, дослідники звернули увагу, що дітям часто стає нудно від цих завдань, саме тому ефективність є низькою.

Врахувавши цей факт, команда вирішила використовувати ДТ серед дітей, але запропонувала їм дивитися популярні мультфільми.

Дослідники тестували вісім дітей з амбліопією у віці від 4 до 10 років. Їх попросили дивитися по три дихоптических мультфільму кожну тиждень протягом 2 тижнів на пасивному 3D екрані, надягаючи окуляри 3D.

Під час перегляду фільмів, кожному оці показували краплю аномальної форми, яка закривала різні частини екрану. Краплі побачені одним оком инвертировались в інше око, що дозволяло дітям побачити екран бінокулярного, в результаті чого сигнали обох очей досягали мозку.

Вчені відзначають, що зображення, показані «ледачому оці» мали високу контрастність, а здоровому – низьку. Цей дисбаланс допоміг запобігти придушення хворого ока і забезпечити бінокулярний зір.

Після закінчення 2-тижневого періоду, всі діти показали значне поліпшення візуальної активності. Діти досягли покращення гостроти зору від однієї до чотирьох ліній усього за шість сесій (9 годин) ДТ, в порівнянні з 120 годинами стандартної методики (12-16 тижнів).

Тепер потрібно підтвердити попередні результати в контрольованих клінічних випробуваннях.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com