Перегляд телевізора небезпечний розвитком венозного тромбозу

0
217

Фахівці з Університету Вермонта встановлено взаємозв’язок між переглядом телевізора і ризиками виникнення венозної тромбоемболії. Чим більше часу люди проводять за таким видом відпочинку, тим вищими будуть шанси розвитку подібної проблеми.

Вже давно відомо, що проведення часу перед телевізором негативно позначається на стані та функціонуванні серцево-судинної системи. Однак зв’язок від перегляду ТБ і появи венозного тромбозу була виявлена лише нещодавно.

Венозна тромбоемболія – це розлад, при якій формується велика кількість кров’яних згустків у верхніх і нижніх кінцівках, легенів і області малого тазу. По частоті поширеності таку патологію випереджає тільки інсульт і серцеві напади. Раніше вважалося, що захворювання виникає в осіб старше 60 років, але останнім часом вік пацієнтів значно знизився.

Нове наукове дослідження вказало на те, що навіть фізична активність не може усунути весь негатив, який отримує людський організм під час перегляду телевізора. У дослідженні, підтверджує таку інформацію, взяло участь більше 15 тисяч людей у віці від 25 до 65 років. Вченими було проведено опитування кожного добровольця і аналіз статистики. Завдяки цьому стало відомо, що ті, хто проводить більше 5 годин на добу перед телевізором приблизно в 2 рази частіше отримують діагноз «венозний тромбоз», по відношенню до тих, хто дивиться ТБ дуже рідко або зовсім не має такої звички.

Відзначається, що цей феномен пов’язаний не впливом телевізора, а тим фактом, що люди воліють здійснювати перекус під час такого відпочинку і знаходяться в сидячому положенні протягом тривалого часу.

Автори дослідження рекомендують дивитися телевізор займаючись на тренажері, а також стежити за своїм раціоном. Також вчені вказують, що на формування тромбів також впливає проведення часу за комп’ютером, зокрема, в цілях роботи.