Переваги психотерапії при депресії переоцінені

0
199

Психотерапія є однією із найбільш поширених форм лікування для людей, які страждають депресією. Однак нове дослідження, опубліковане в журналі PLOS ONE, передбачає, що переваги такого лікування, ймовірно, були переоцінені в попередніх дослідженнях.

Депресія є одним з найбільш поширених психічних розладів у США. Антидепресанти — лікарські препарати першої лінії для пацієнтів з депресією. Згідно з дослідженням Steven Hollon і колег, попередні дослідження мали завищені результати не просто так, а, саме тому, що до них ставилися упереджено і стереотипно.

Як приклад вони вказують на одне тестування, за дослідженням 74 плацебо-контрольованих ефектів антидепресанту, яке було представлено на розгляд в Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA). З 38 досліджень, які показали, переваги антидепресантів, тільки 37 були опубліковані. Однак, 36 досліджень, які показали, антидепресанти в негативному світлі, 61% не були зовсім опубліковані, а 31% повернули на доопрацювання, щоб представити їх з кращого боку.

Для свого дослідження, Hollon і колеги задалися метою перевірити результати психотерапії при депресії результати якої, можливо, теж були предметом упереджених публікацій. Численні дослідження вітали психотерапію як ефективний засіб в лікуванні депресії, і, як наслідок, Національний Інститут Психічного Здоров’я рекомендував її як ефективного варіанту лікування депресивних станів.

Hollon і його колеги досліджували бази даних різних Інститутів Психічного Здоров’я (ІПЗ), щоб виявити всі рандомізовані клінічні дослідження, які отримали гранти від ІПЗ. Потім вони протестували ефективність психотерапії при депресії у період між 1972 і 2008 роками. З 55 досліджень, які отримали гранти ІПЗ, 13 не були опубліковані. Вчені розглянули неопубліковані дослідження і з’ясували, що психотерапія на 25% менше ефективна, ніж це було зазначено в попередніх публікаціях. Це не означає, що психотерапія не працює. Психотерапія непогано працює, просто не так ефективно, як це описано в науковій літературі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com