Переїдання може призвести до більшого споживання їжі, шляхом придушення сигналу ситості

0
203

Таким чином, формується порочне коло, який сприяє ожирінню. Нове дослідження показує один із способів того, як цей цикл працює: коли кишечник відчуває занадто багато калорій, він відключає гормон, який повідомляє мозку, що ми ситі.

У журналі «Nutrition & Diabetes», дослідники їх Університету Томаса Джефферсона, Філадельфія, штат Пенсільванія, описують, як прийшли саме до такого висновку після спостереження за мишами, які перебувають на калорійних дієтах.

У попередніх дослідженнях раку товстої кишки з використанням не огрядних мишей, команда натрапила гормон під назвою урогуанилин, який виробляється в тонкому кишечнику, а потім переміщається в мозок, де він сигналізує про ситості.

Грунтуючись на їх більш ранній роботі, старший автор і професор Скотт Вальдман і його колеги вирішили дослідити, як урогуанилин може брати участь у розвитку ожиріння.

Вони помістили мишей на калорійні, прискорюють ожиріння, дієти протягом 14 тижнів і контролювали те, що сталося з урогуанилином в кишечнику і мозку.

Дослідники виявили, що кишечники перекормленных мишей перестали виробляти урогуанилин. Що цікаво, не має значення, вони були худими і їх перегодували, чи страждали ожирінням і їх також перегодували – виробництво урогуанилина зупинилося в обох групах тварин, коли вони отримали дуже багато калорій.

Коли вони досліджували мозок тварин, вчені виявили, що рецептори гормону були цілі, і навіть збільшилася їх кількість, показуючи, що це було відсутність виробництва гормону, а не поганий прийом, який зупинив сигнал ситості, відправляється в мозок.

Коли перекормленных мишей потім помістили на низькокалорійні дієти, їх тонкий кишечник знову почав виробляти гормон.

Ці ефекти є протилежністю того, що ми знаємо про інші гормони пов’язаних з ожирінням, таких як інсулін і лептин. Виробництво цих гормонів підвищується у міру збільшення ваги.

Дослідники також виявили, що даючи перекормленным мишей з ожирінням хімічна речовина туникамицин, щоб прискорити стрес ендоплазматичної мережі в клітинах, їм вдалося відновити виробництво гормону.

Заміна гормону урогуанилина може стати важливим компонентом терапії для лікування ожиріння.

Повинно бути проведено набагато більше досліджень, перш ніж можна буде зробити остаточні висновки.

Ясно, що надлишкові калорії припиняють виробництво урогуанилина, який допомагає людям відчувати себе ситими після їжі.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com