Пережили вибух мають унікальні нейронні пошкодження

0
189

Дослідники вивчили мозок солдатів, уцілілих після вибухів. Отримані результати дають нове уявлення про маловивчених наслідки таких травм.

На вибухові травми припадає близько 60% бойових втрат. За оцінками, 300000 військових США в Іраку або Афганістані отримали, щонайменше, одну черепно-мозкову травму (ЧМТ) з-за вибуху. Це може викликати цілий ряд наслідків для здоров’я. І не дивно.

Дивно те, що звичайні методи візуалізації не можуть виявити і пояснити, чому виникають ці дефіцити.

Незважаючи на те, що не спостерігається ніяких відхилень, солдати зазвичай повідомляють про виснажливих психоневрологічних симптоми, включаючи головний біль, проблеми зі сном, дивна поведінка, проблеми із запам’ятовуванням і депресії. Ці симптоми вказують на те, що є структурне пошкодження головного мозку, але, часто, ніхто не може спостерігати його при виконанні стандартного сканування мозку.

Дослідники з Університету Здоров’я воєнізованих служб в штаті Массачусетс досліджували це явище більш докладно. Доктор Перл і його команда досліджували мозок восьми загиблих колишніх військовослужбовців, які пережили вибухові атаки, а потім померли від інших причин.

Мозок порівняли з 15 цивільними особами, які зазнали невзрывные ЧМТ. Вони також вивчили мозок страждають хронічним зловживанням опіоідами і один з хронічною травматичної енцефалопатії.

П’ять з восьми зразків показали унікальні зразки нервового пошкодження. Області мозку, що беруть участь в ряді функцій, включаючи пам’ять, когнітивні функції і сон, відображалися з видимими і постійними рубцями.

Нервове рубцювання, згадується як астроглиоз, спостерігається в певних частинах нервової системи. Автори пояснюють, що збиток був виявлений у тканинах, прилеглих до спинномозкової рідини, вздовж кордонів між сірою та білою речовиною, і навколо кровоносних судин.

Це пошкодження було помічено в мозку солдатів, уцілілих більш ніж через 6 місяців після вибуху, а також у осіб, померлих через 4-60 днів після вибуху. Це говорить про те, що збиток був пов’язаний з вибухом.

Результати показують, що може виникнути передбачуване фізичне пошкодження мозку після дії вибуху, що стандартні методи клінічної нейровізуалізації в даний час не можуть виявити.

Необхідні подальші дослідження, щоб мати можливість порівняти моделі ушкодження з медичної історією солдата, щоб створити більш глибоке розуміння того, як ці травми впливають на живий мозок.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com