Перспективність антисмыслового препарату для лікування хвороби Хантінгтона

0
248

Препарат, який може націлюватися на причину хвороби Гентінгтона, був безпечно і ефективно випробувана на мишах і мавпах, попереду випробування на людях. Прогрес представлять на зборах Американської академії неврології.

Хвороба Хантінгтона (HD) є рідкісним, спадковим захворюванням, яке викликає неконтрольовані рухи, когнітивні та емоційні труднощі і смерть.

HD переходить від батька до дитини через мутації в гені хантингтина (HTT РНК). Ця мутація призводить до утворення білка Huntingtin (HTT), а це викликає захворювання. Дитина, батько якого має мутантний ген, буде мати 50% шанс успадкувати мутації.

У той час як тетрабеназин був схвалений Управлінням з Контролю за Продуктами і Ліками (FDA) в 2008 році для лікування Гентінгтона, мимовільні рухи, які є симптомом захворювання, але досі не існує способу лікування або профілактики HD.

Ionis-HTTRx є антисенс-препаратом, що пригнічує вироблення білка хантингтина шляхом «глушіння» гена.

Дослідження показали, антисмысловые препарати можуть допомогти сповільнити прогресування захворювання і можуть змінити фенотип хвороби.

На моделі мишей, дефіцит руху покращився протягом місяця після початку лікування. Через 2 місяці після закінчення лікування, руху були відновлені до норми.

Інше дослідження мишей показало поліпшення через 8 тижнів після початку лікування, і це тривало протягом, принаймні, 9 місяців після припинення лікування.

У мавп, антисмислової препарат призвів до зниження експресії гена хантингтина і білка по всій центральній нервовій системі, при рівнях, які залежать від дози.

Подальші тести на мишах і мавпах припускають, що IONIS-HTTRx добре переноситься, без будь-яких обмежень доз і побічних ефектів.

Наступний крок полягає у випробуванні препарату в організмі людини. В даний час ведеться фаза 1/2 клінічного дослідження.

Препарат вводять у чотирьох дозах з місячними інтервалами. Ионис-HTTRx впорскується в спинномозкову рідину в поперековому просторі.

Дослідники будуть оцінювати безпека і переносимість препарату в різних дозах. Вони також характеризують фармакокінетику препарату та вивчення впливу терапії на специфічні біомаркери та клінічні результати.

Дуже важливо мати можливість лікування, яке могло б змінити хід цієї руйнівної хвороби. На даний момент існують методи лікування, які пригнічують симптоми хвороби.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com