Певні речовини, що містяться в каві, можуть полегшити симптоми цукрового діабету

0
203

Кава і цукровий діабет є найчастішими темами, обговорюваними у медичних новинах, адже кожен десятий американець страждає на діабет, а половина населення щодня вживає кави. Останнє дослідження докладно розглядає деякі з інгредієнтів кави та їх потенційний вплив на діабет.

Поточне дослідження, опубліковане у виданні «Журнал натуральних Продуктів». Особи з цукровим діабетом 2 типу мають стійкість до інсуліну. Інсулін зазвичай допомагає контролювати кількість глюкози в крові. Якщо рівні високі, то надходить сигнал в печінку і м’язи, після вони починають поглинати більше цукру. На ранніх стадіях захворювання, виробляється підвищена кількість інсуліну в спробі переконати організм взяти на себе більше глюкози. По мірі прогресування хвороби, інсулін-продукують клітини в підшлунковій залозі повільно гинуть від надмірного використання.

Наслідки плачевні: пошкодження великих кровоносних судин у серці, головному мозку і ногах, а пошкодження дрібних кровоносних судин може викликати проблеми в нирках, очах, ногах і периферичної нервової системи.

У каві більше 1000 різних хімічних сполук. Цей вражаючий склад включає в себе хінну кислоту, ацетилметикарбин, диметилдисульфид, путресцин, ніацин, тригонелін, теофілін та нашого старого друга і ворога, кофеїну. Кожен інгредієнт може надавати різноманітні ефекти на організм.

Дослідження каву і його здатності запобігти або уповільнити розвиток діабету 2 типу отримала неабияку кількість уваги.

Нещодавнє дослідження було проведено Сереном Грегерсеном і колегами на кафедрі ендокринології та внутрішніх хвороб в Лікарні при університеті Орхус, Данія.

Грегерсен і його команда розглянули ефекти ряду складових кави на клітинах щурів в пробірці. Більшість сполук не мало значних ефектів, але кафестол і кавова кислота показали певні інтригуючі результати.

Були встановлені, антиканцерогенні ефекти у щурів і нейропротективные на моделі хвороби Паркінсона у плодової мушки.

Дослідження показало, що кафестол і кавова кислота збільшили виробництво інсуліну в присутності глюкози. Також було виявлено, що кафестол збільшує поглинання глюкози в м’язових клітинах, подібно сучасним ліків від діабету.

Належить провести безліч досліджень, але початок вже покладено.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com