Підсолоджувачі можуть стати причиною діабету другого типу

0
231

Багато хто з нас стежать за своєю вагою. В гонитві за ідеальною фігурою ми замінюємо звичайний цукор на підсолоджувачі, не замислюючись про наслідки такого рішення. Австралійський вчений Річард Янг стверджує, що тривале вживання цукрозамінників може призвести до появи цукрового діабету другого типу.

Зі своєю теорією автор виступив в прес-релізі щорічних зборів Європейської асоціації з вивчення діабету в Лісабоні (Португалія). Доповідь буде опублікована найближчим часом, але, незважаючи на це, деякі дослідники вже зацікавилися цим питанням. Доктор Рубер Курги, ендокринолог з Нью-Йорка, згоден з доводами свого колеги. Дана Анджело Уайт, фахівець з Коннектикуту, також впевнена, що підсолоджувачі не можуть входити у правильне харчування.

Річард Янг провів дослідження, в якому взяло участь 27 здорових осіб. Протягом двох тижнів кожний з них вживав підсолоджувачі 3 рази в день. Загальна кількість еквівалентно 1,4 літра солодкого дієтичного напою. Деякі учасники експерименту брали сукралозу або ацесульфам, інші плацебо (пустушку).

В ході дослідження виявилося, що у тієї групи людей, яка вживала підсолоджувачі, після прийому їжі надмірно підвищується рівень цукру, крім того, організму важче регулювати рівень глюкози в крові. У другої групи, яка приймала плацебо, ніяких змін в організмі не сталося. Це говорить про те, що вживання цукрозамінників призводить до розвитку діабету другого типу.

Варто відзначити, що в експерименті брало участь дуже мало людей для того, щоб робити якісь висновки: знадобляться додаткові дослідження, які зможуть підтвердити таку теорію. У всякому разі, від такої харчової добавки можна відмовитися вже зараз.