Питання про безпеку електронних сигарет знову ставиться під сумнів

0
235

Докази, що лежать в основі звіту про використання електронних сигарет, який схвалює їх використання в якості ефективної допомоги у припиненні куріння, були поставлені під сумнів у новому проведеному аналізі. І все тому, що підтримує безпеку електронних сигарет, експертам не вистачає незалежності.

Аналіз, опублікований на сайті BMJ від 15 вересня, зазначає, що дебати про шкоду і користь електронних сигарет ще не завершені, оскільки не була встановлена їх безпеку і ефективність.

Своєрідний звіт від департаменту Публічного охорони Здоров’я Англії (PHE), який був заснований на огляді на чолі з Енн Макнейл, професором тютюнової залежності в Королівському Коледжі Лондона, раніше заявила, що електронні сигарети приблизно на 95% менш шкідливі для здоров’я, ніж традиційні і можуть допомогти людям позбутися від шкідливої звички.

Як повідомили на Medscape Medical News, доктор Макнейл і колеги виявили, що регулярно користуються електронними сигаретами майже виключно дорослі люди, які вже курять і немає ніяких доказів того, що електронні сигарети посилюють тягу до куріння. У доповіді PHE, який раніше посилався на доктора Макнейл, тим не менш, порадили дотримуватися обережності у висновках і наголосили про важливість забезпечення збалансованою інформацією в цьому питанні.

Тепер, Мартін Маккі, професор Європейського громадського здоров’я, Лондонської Школи Гігієни і Тропічної Медицини та його колеги стверджують, що дебати з електронним сигарет далекі від завершення. Вони ставлять під сумнів якість робіт, цитованих у доповіді PHE. Крім того, дослідники ставлять під сумнів незалежність досліджень. “Жодне з досліджень до цих пір не може вважатися переконливим, необхідні довгострокові роботи”.

Перша реакція вже прийшла від Доктора Макнейл і її колег, вони назвали сумніви вельмишановного доктора Маккі простими нападками на їх адресу.

За матеріалами: www.medscape.com