Пізніше материнство покращує роботу мозку

0
211

До таких висновків прийшли вчені з Каліфорнії, після проведення декількох практичних досліджень. Так, було встановлено, що народження малюка після 35 років буде корисним для жіночого організму у тому плані, що робота мозку істотно поліпшується. Родова діяльність у такому віці покращує вербальну пам’ять і когнітивну діяльність головного мозку жінки.

До таких висновків прийшли вчені після того, як провели практичний експеримент, в якому брали участь більше 800 жінок. Слід зазначити, що практично всі учасниці даного наукового проекту вже вступили в менопаузу. Для точності результату попередньо учасниці пройшли повне медичне обстеження і деякі психологічні тести.

Як показали результати досліджень, жінки, які народжували після 35 років, значно краще впорались з тестуванням, ніж ті, які не мають дітей або народили їх значно раніше. З чим пов’язано таке положення речей, поки вчені сказати не можуть. Однак слід зазначити і те, що фізичне здоров’я мам було в деяких моментах гірше, ніж у тих, хто народив дітей у віковій групі 20-25 років.

Встановити точну зв’язок між роботою мозку і порівняно пізньої родової діяльністю, вченим тільки належить. Однак науковці припускають, що такий стан речей обумовлено підвищенням кількості певних гормонів в жіночому організмі, що позитивно позначається на роботі головного мозку. Чим пізніше настане вагітність, тим активніше вироблення цих гормонів, вважають вчені.

Роботи в цій галузі ще будуть проводити. Ученим треба точно встановити, які саме гормони впливають на роботу головного мозку в період вагітності і яким чином можна регулювати цей процес.