Побороти депресію можна співом

0
253

Дослідники з Університетського коледжу в Лондоні встановили, що спів (в даному разі не йдеться про професійних навичках або публічних виступах) може побороти психіатричні розлади. Зокрема, мова йде про післяпологової депресії. Дослідження показали, що такий незвичайний метод терапії куди ефективніше, ніж прийом антидепресантів і седативних препаратів. Головне, що на відміну від медикаментозних засобів, він не чинить шкідливого впливу на роботу організму. Також необхідно врахувати, що прийом ліків не кращим чином може позначитися на здоров’ї дитини, якщо він знаходиться на грудному вигодовуванні.

Так, вчені провели експеримент – молодих мам з таким діагнозом розділили на три групи. Перша займалася співом у групі, друга проходила заняття в креативних ігрових гуртках, а третя просто брала призначені лікарем препарати.

Результати повністю виправдали теоретичні припущення дослідників – у мам, які входили в групу за заняття співом, у перші шість тижнів гострота післяпологової депресії знизилася на 35%. І це притому, що медикаментозні засоби жінки не брали. Проте позитивна динаміка була присутня і в тій групі, яка займалася в креативних ігрових гуртках – там показники гострої депресії знизилися на 10%.

Наголошується, що подібне дослідження проводили і для людей, які також мали показники депресивного стану, але не мали будь-якого відношення до материнства. І тут теж були відзначені позитивні результати.

Тому, якщо настрій гірше нікуди і ось-ось почнеться депресія, включайте улюблені пісні і просто співайте. Неважливо, чи є у вас слух чи ні, люблять сусіди ваш плейлист або тихо ненавидять – просто співайте від душі. Вчені довели, що це відмінний метод лікування депресивного настрою.