Побоювання про небезпечність стерилізації

0
256

Пацієнти, що проходять через гистероскопическую стерилізацію, мають набагато більш високий ризик повторної операції у порівнянні з пацієнтами, що перенесли лапароскопічну стерилізацію, згідно дослідженню, опублікованому в The BMJ.

Жіноча стерилізація є одним з найбільш часто використовуваних методів контрацепції по всьому світу. Вона використовувалася більш ніж у 10 мільйонів жінок репродуктивного віку в США.

Лапароскопічна стерилізація була основним методом стерилізації протягом десятиліть. Це хірургічна процедура, яка вимагає загальної анестезії.

Гістероскопічна стерилізації була розроблена зовсім недавно як малоінвазивна альтернатива класичним методом. Вона передбачає імплантацію пристрою “Essure”, щоб блокувати маткові труби. Не потребує загальної анестезії або хірургічного втручання.

Пристрій Essure отримало схвалення в Європі в 2001 році, було схвалено у США самої FDA, в 2002 році. Його безпека вважається аналогічної або перевершує лапароскопічну стерилізацію.

Тим не менш, було зареєстровано низку проблем після гістероскопії. Процедура має 3-місячний період очікування після процедури, до того як процес стерилізації завершиться. Це пов’язано з більш високим ризиком небажаної вагітності. Інші ускладнення: тазові болі, кровотечі, мимовільні рухи пристрою або несумісність, які потребують повторної операції.

Після тисяч проблем, які були виявлені FDA, невдачі пристрої стали предметом судового розгляду в 2014 році.

Не було проведено рандомізованого контрольованого дослідження або великого порівняльного когортного дослідження, щоб порівняти ефективність і безпека гістероскопічної і лапароскопічної стерилізації.

Зважаючи на це, провели дослідження, проаналізувавши інформацію про 8048 жінок, які перенесли гистероскопическую стерилізацію і 44278, які перенесли лапароскопічну стерилізацію в амбулаторних умовах між 2005 і 2013 роках, в штаті Нью-Йорк.

Виявлено, що обидва методи мають аналогічний ризик небажаної вагітності, але ризик повторної операції, пов’язаної з гістероскопічної стерилізацією в 10 разів вище (протягом перших 30 днів після операції). Вірогідність повторної операції у вісім разів вище, через 2 роки після першої операції і в шість разів вище, після 3-х років.

Автори попереджають, що це серйозна загроза безпеці.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com