Почали створюватися перші діти з вірусом Зіку

0
177

Перший випадок народження дитини з вродженою хворобою Зіку зафіксували в Нью-Йорку. Нагадаємо, раніше випадків, коли хвороба передавалася від вагітної до плоду, зафіксовано не було.

У лікарів є дані, що мати під час вагітності здійснювала поїздки в країни, де поширювався Зіку. У даний момент мати і новонароджений знаходяться під наглядом лікарів. Ще ряд випадків народження дитини від матері, переболевшей небезпечною хворобою, зафіксували в Іспанії. Всі матері під час вагітності їздили в країни Латинської Америки, де і заразилися. Незважаючи на це, вони народили здорових малюків. В даний момент усі п’ятеро новонароджених, а також їх матері, знаходяться під наглядом іспанських медиків.

Захворювання Зіку відкрили ще в 1947 році, але пильну увагу медики звернули на нього з-за недавній спалах захворювань в країнах світу. Передається вірус переважно через комарів. Людина, у якого виявили захворювання, може тривалий час не відчувати симптомів. Навіть якщо симптоми проявляються, то легко переплутати їх з кон’юнктивітом або звичайною застудою. Якщо дорослими Зіку переноситься відносно легко, то дітям, які перебувають в материнській утробі, їм хворіти протипоказано. На основі недавніх досліджень лікарів з усього світу повідомляється, що велика ймовірність народження дітей з мікроцефалією (маленьким розміром головного мозку) і зменшеній головою. У даний момент дієвих ліків від вірусу, які могли б запобігти захворювання слабоумством і паралічем серед новонароджених, не існує. Тим дівчатам, які перехворіли Зіку, лікарі не рекомендують планувати вагітність протягом двох наступних років. Якщо ж у вагітної виявляють вірус, вона повинна перебувати під лікарським наглядом.

За матеріалами: gazetenka.com