Поділ обовязків по догляду за дитиною покращує якість сексуального життя

0
180

Сім’ї, в яких подружжя поділяють обов’язки по догляду за дітьми, живуть повноцінніше і мають більш якісні сексуальні відносини, ніж ті, хто цього не робить.

Експерти з Georgia State University (GSU), провівши дослідження, виявили, що в сім’ях, де турботою про дітей займалися виключно жінки, стосунки між подружжям, включаючи їх інтимне життя, були далекі від ідеальних.

Daniel Carlson, кандидат наук з соціології пояснив: «Наше дослідження показало, що якщо всі тяготи по догляду за дітьми лежать тільки на жінці, то в таких сім’ях можливі проблеми між подружжям, у тому числі і в області сексу».

Вчені вивчили дані за 487 сімейним парам, які мають дітей. Вивчаються пари були розділені на три групи: сім’ї, де велика частина обов’язків по догляду за дітьми лежала на жінці; сім’ї, де в основному чоловіки займалися дітьми; сім’ї, де подружжя у рівній мірі брали участь у вихованні дітей.

Паралельно експерти аналізували якість сімейних відносин подружжя: загальну задоволеність сімейним життям, наявність конфліктів, частоту і гармонію сексуальних відносин.

Дослідники виявили, що саме низька якість сімейних відносин та сексуального життя було в сім’ях, де тягар відповідальності по догляду за дітьми лежало на жінці.

Щодо другої групи дивним виявилося те, що чоловіки, на відміну від дружин, здатні взяти на себе турботи по догляду за дітьми без будь-яких негативних наслідків для відносин між подружжям в сім’ї.

Добре відносини між подружжям складалися і в сім’ях, з так званим, эгалитарным стилем поведінки – де обов’язки по догляду за дітьми були однаково розподілені між чоловіком і дружиною.

Daniel Carlson збирається в найближчому майбутньому провести додаткові дослідження по виявленню механізму, що пояснює, чому эгалитарная модель сім’ї дозволяє підвищити якість життя подружжя і поліпшити їх сексуальні відносини. «Ми хочемо з’ясувати, чому розподіл обов’язків у сім’ї так позитивно впливає на стосунки подружжя», – сказав учений.

Результати дослідження будуть озвучені на 110-й щорічній конференції Американської Соціологічної Асоціації (ASA).

За матеріалами: www.ibnlive.com
Автор: Євген Смирнов