Поганий сон веде до захворювань серця

0
232

Нове дослідження встановило, що у дорослих, хто спить занадто багато або мало, може спостерігатися процес «затвердіння» (кальцинозу) артерій, який являє собою початкову стадію захворювань серця.

«Велика кількість людей – близько однієї третини або чверті населення мають проблеми зі сном: або його недостатню тривалість або низька якість сну», – повідомив один з авторів дослідження доктор Chan-Won Kim з Sungkyunkwan University School of Medicine в Сеулі, Південна Корея.

Експерти вивчили якість сну 47 тисяч чоловіків і жінок, середній вік яких склав 42 роки. Випробовувані заповнювали спеціальні анкети, докладно описуючи якість і тривалість сну, і паралельно у них проводилися тести на присутність в судинах, що ведуть до серця, кальцинованих бляшок – раннього ознаки прийдешніх серцевих захворювань.

Аналізуючи анкетні дані, вчені визначили, що середня тривалість сну у піддослідних становила 6.4 години, і 84 відсотки пацієнтів вважало, що вони сплять досить добре. Тих, хто спали 5 і менше годин за ніч, експерти визначили в групу «короткий сон», а ті, хто спали 9 годин і більше, потрапили в групу «довгий сон».

У пацієнтів з групи короткого сну було зафіксовано на 50 відсотків більше кальцію в коронарних артеріях, ніж у тих, хто спали по 7 годин. А у представників групи «довгого сну» вміст кальцію в судинах було вище вже на 70% порівняно з тими, хто мали нормальну тривалість сну.

«Вміст кальцію в судинах, визначається за допомогою комп’ютеризованого томографічного сканування, є надійним індикатором ймовірності судинного кальцинозу і утворення бляшок в коронарних артеріях, що ведуть до артеріосклерозу. Чим більше концентрація кальцію, тим вище шанси інфаркту в майбутньому», – зазначив доктор Kim.

За матеріалами: www.reuters.com
Автор: Євген Смирнов