Погіршення мозкової активності людини передвіщає його смерть

0
200

Дослідники з Інституту Каліфорнії, який розташовується в Девісі, нещодавно стали на крок ближче до досліджень смерті людини. Вони провели досліди на 2828 мухах-дрозофілах, і виявили закономірність, що за кілька днів до смерті вони припиняють процес відкладення яєць, який є і цих комах головним завданням. На підставі цього вчені змогли припустити, що припинення реалізації цієї функції слугує сигналом про кризу організму і може пророкувати смерть.

Маючи на руках висновки експерименту з мухами, вчені продовжили випробування, але вже на людях похилого віку. Експеримент полягав у проходженні пенсіонерами різноманітних тестів на розумову активність. Ті добровольці, які показали найгірші результати, через декілька років померли першими. Таким чином, вчені зробили висновок, що активність мозку для людини може бути точно таким же індикатором настання смерті, як закінчення процесу розмноження серед мушок-дрозофіл.

Нагадаємо, мухи-дрозофіли є різновидами плодових мушок, для яких в даний момент виведено 12 геномів. Зважаючи короткого життєвого циклу, невеликих розмірів і можливості лабораторного виведення вони часто використовуються вченими для проведення генетичних експериментів, і навіть дослідів по впливу ліків.

Крім погіршення розумових здібностей, медики і вчені вже виділили ряд ознак, які можуть свідчити про швидку кончину людини:

  • сильна слабкість і сонливість;
  • апатія, відсутність інтересу до чого-небудь, включаючи час і дату;
  • зміна ритму дихання (часте дихання змінюється зупинками);
  • зміна параметрів зору і слуху – людина чує і бачить те, що інші не можуть помітити;
  • зміни в ШКТ і сечової системи – забарвлення сечі у темний відтінок, труднопроходимость стільця;
  • нехарактерне зміна температури тіла.

За матеріалами: tsargrad.tv