Поліпшення памяті з допомогою білка, що вивільняється у відповідь на біг

0
197

Ряд досліджень показали, що вправи можуть підвищити пізнавальну функцію, але основні механізми зв’язку з цим були неясними. Тепер нове дослідження проливає світло на те, як пробіжка може поліпшити навчання і пам’ять.

У дослідженні мишей, опублікованого в журналі Cell Metabolism, дослідники виявили, що біг підвищував рівні білка під назвою катепсинів B, який стимулював ріст клітин мозку, поліпшення пам’яті мишей.

Який кодується геном CTSB, катепсинів B є, мабуть, найвідомішим білком за його роль у прогресії раку; білок секретується пухлинами і, як вважають, виступає в якості палива для росту метастазів раку.

Інші дослідження показали, що катепсин відіграє певну роль в очищенні від бета-амілоїдних бляшок, які, як відомо, сприяють розвитку хвороби Альцгеймера та інших нейродегенеративних розладів.

Старший автор дослідження, Генрієтта ван Прааг, нейробіолог з Національного інституту з проблем старіння (NIA) і колеги кажуть, що їх дослідження є першим, спробували пов’язати катепсинів з просторовим навчанням.

Дослідники вирішили зосередитися на важливій ролі катепсину у відповідь на вправи, після скринінгу ряду білків, які можуть виділятися м’язовою тканиною і транспортуватися в мозок. В лабораторних умовах команда виявила, що катепсин був самим секретируемым білком.

Дослідники також виявили високий рівень катепсину в крові і м’язових клітинах мишей, які втекли в колесах кожен день протягом декількох тижнів.

Більш того, при застосуванні білка до клітин мозку, вчені виявили, що це викликало виробництво молекул, які відіграють певну роль в розвитку і рості клітин мозку, процес, відомий як нейрогенез. Після вони вирішили дослідити відгук пам’яті у відповідь на фізичну активність.

Команда використовувала дві групи мишей: одна група не здатна була справити катепсинів B у відповідь на вправи і сидячий спосіб поведінки, в той час як інша група мала нормальне виробництво білка.

Кожен день протягом 1 тижня, миші брали участь у випробуванні у водному лабіринті Морріса, який вимагав від них визначити місце розташування платформи в межах невеликого басейну. Зазвичай, щоб вивчити правильне розташування платформи потрібно кілька днів.

Миші, які не здатні виробляти катепсин не могли згадати розташування платформи, але звичайні миші змогли.

Результати дослідження показують, що катепсинів B може відігравати важливу роль у запам’ятовуванні.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com