Полуниця як засіб від вікових когнітивних порушень

0
194

Співробітникам одного з інститутів Каліфорнії вдалося встановити, що специфічне з’єднання з полуниці здатне захистити від вікових когнітивних порушень і розвитку запальних процесів.

Мова йде про физетине, ефективність якого була доведена в ході експериментів з участю лабораторних дрібних гризунів. Так, миші, що не отримували подібна речовина, показували значне зниження когнітивних функцій. Більш того, у них підвищувався рівень стресу і схильності до розвитку запалення.

Вивчення здійснювалися на гризунах, підданих передчасного старіння, у яких у віці 10-ти місяців розвивалися проблеми з фізичним здоров’ям, так і з пам’яттю. Варто відзначити, що звичайні миші не піддаються аналогічним порушень до дворічного віку.

Тварини були розділені на дві категорії. Першою дослідники протягом понад півроку регулярно давали з їжею, призначеної дрібним гризунам, фізетин. Друга група піддослідних не отримувала таку речовину, виведене з полуниці. У ході експерименту всі миші проходили однакові тести, що відображають когнітивні здібності. Крім цього, у дрібних гризунів вимірювався рівень білків, тісно пов’язаних з функціонуванням головного мозку, стресами і розвитком запальних процесів.

Таким чином, стало відомо – тварини, які не отримували подібна речовина, в кілька разів гірше справлялися із завданнями, спрямованими на оцінювання пам’яті і знань, у порівнянні з контрольною групою, що не має таких порушень.

Отримана інформація вказує на те, що створення медикаментів на основі фізетіна може допомогти людям з діагнозом хвороба Альцгеймера, а саме знизить або попередить розвиток порушення пам’яті, що залежить від стадії розвитку недуги.