Пошук антибіотиків нового покоління буде вестися на дні Тихого океану

0
194

На осінь нинішнього року співробітниками Абердинського університету планується експедиція, метою якої стане пошук антибіотиків. Зокрема експерти планують використовувати для цього Тихий океан, дно якого може допомогти знайти унікальні в своїй специфіці хімічні речовини. Їх використання, в свою чергу, дасть можливість здійснити розробку відповідних препаратів нового покоління. Дана інформація надійшла від одного з російських видань, що посилається на Бі-бі-сі.

Так, стало відомо, що океанські западини мають організмами, використання яких дає можливість вироблення антибіотиків. При цьому для кожної западини властивим є наявність власних особливих наборів організмів, які в будь-якому випадку відрізняються від організмів з інших западин і місць. Пояснюється подібна унікальність в повній ізоляції цих організмів один від одного. Дещо раніше вже були отримані перші із зразків, на підставі яких вчені прийшли до висновку про виняткові особливості потенціалу зазначених місць по відношенню до виявлення в них цінних видів мікроорганізмів.

Вченими відзначається, що пошуки будуть вестися також і в тих западинах, які зосереджені уздовж узбережжя Нової Зеландії. Крім цього викликають їх інтерес в цьому напрямку води Норвегії і Антарктики. Вчені наголошують, що після проведення зборів зразків в області перерахованих територій, ними планується вирощування з їх допомогою унікальних грибків і бактерій. Це ж, у свою чергу, забезпечить можливість подальшого вироблення медпрепаратів. Тривалість дослідних робіт складе 18 місяців, при цьому виявлення якого-небудь цінного зразка, за запевненнями вчених, вже протягом найближчого десятиліття будуть доступні нові антибіотики.

До речі кажучи, з боку експертів чи не в один голос звучить заява про те, що відсутність антибіотиків нового покоління вже через 10-20 років призведе до «антибиотическому апокаліпсису». Відповідно, під цим мається на увазі, що доступні сьогодні ліки до цього часу просто не будуть справлятися з інфекціями. Нерідко ця проблема ставиться в один ряд із загрозою, яку несе за собою глобальне потепління.