Постійний хропіння у дітей може завдати шкоди їх здоровю

0
221

Нове дослідження показує: багато батьків дітей, які часто хропуть уві сні, не розуміють, що це може бути шкідливим для здоров’я і якості життя їх дітей.

Дослідження, проведене на базі університету Гетеборга у Швеції, опубліковано в журналі Ларингологии та отології.

Дослідники кажуть, що багато дітей хропуть, час від часу, в основному, не відчуваючи ніякої шкоди.

Але вони зазначають, що, коли хропіння стає стійким, і особливо, якщо дитина відчуває апное сну, тоді це впливає на якість сну, що може призвести до сонливості в денний час, поганої концентрації, труднощів у навчанні, затримці росту та нічного нетримання сечі.

Перший автор дослідження, доктор Гунхилдур Гудрадотир, науковий співробітник Академії Сальгренска Гетеборзького університету, говорить, що діти з постійним хропінням часто мають знижений якість життя. Зокрема, це відноситься до дітей, які мають апное сну.

Цей стан є найпоширенішим захворюванням, коли зупиняється дихання або стає дуже поверхневим під час сну. Коли це відбувається, вони дрейфують з глибокого сну в легкий сон і назад.

Для їх дослідження, вчені випадковим чином відібрали 1320 дітей у віці 0-11 років з національної бази даних дітей, які проживають у Швеції.

Батьків дітей або опікунів попросили заповнити анкети про утрудненому диханні своєї дитини під час сну протягом останнього місяця.

З 754 отриманих відповідей, дослідники виявили, що близько 5% дітей хропли постійно по кілька ночей на тиждень, але тільки близько однієї третини цих випадків змусили батьків або піклувальників звернутися за медичною допомогою для вирішення цієї проблеми.

Доктор, який також є консультантом хірургом у лікарні Сальгренского університету, каже, що дослідження показує, що усвідомлення є низьким відносно негативних наслідків порушень дихання під час сну на здоров’я дітей; більшість батьків не знають, що це те, що повинно бути досліджено.

Вона каже, що це, очевидно, передбачає, що ми повинні подумати, як краще інформувати батьків про стан і куди вони повинні звертатися за допомогою.

Дослідники відзначають, що найбільш частою причиною стійкого хропіння у дітей є збільшення мигдалин або аденоїдів, припускаючи, що проблема може бути легко виліковна або полегшена хірургічним втручанням.

У будь-якому випадку, каже команда, батьки з дітьми, які постійно хропуть повинні звернутися до лікаря для медичного обстеження.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com