Повільна хода може бути ознакою хвороби

0
189

Повільна швидкість пересування на ногах може вказувати на початок розвитку захворювань, в тому числі і невиліковних – саме до такого висновку прийшли вчені з Університету Массачусетсу.

В залежності від того, з якою швидкістю рухається людина, можна судити про наявність у нього патологій серцево-судинної системи, старечого недоумства або серцевої недостатності.

Вчені стверджують, що подібний показник дуже важливий під час діагностування того чи іншої недуги, нарівні зі значеннями кров’яного тиску, серцевого ритму і температури тіла. Більше того, був винайдений спеціальний сенсор, який без проблем кріпиться на стіну. Він дасть можливість вимірювати швидкість ходи не тільки в кабінеті лікаря, але і в домашніх умовах, а зміни його даних зможуть вказати на початок прогресування хвороби.

Дослідники вважають, що таке пристосування, яке за обсягами не перевищує невеликий телевізор, може на ранніх стадіях виявити серйозні проблеми зі здоров’ям, завдяки ретельному аналізу вищевказаних параметрів. Сенсор вже був протестований у декількох американських будинках для літніх людей. З його допомогою оцінювалася швидкість пересування людини з точністю до 99%.

Розробники також зазначають, що таке пристосування випромінює приблизно в 100 разів менше радіоактивних хвиль, ніж мобільний телефон. Такі хвилі можуть проходити крізь стіни, що збільшує радіус його дії до 13 метрів. Цього цілком достатньо, щоб фіксувати даний показник в кабінеті лікаря або в невеликій квартирі.

Прилад можна використовувати для відстеження швидкості пересування у здорових людей. В таких випадках будь-які зміни попередять людини про можливий початок розвитку хвороби, що стане поштовхом до звернення за кваліфікованою допомогою.