Праве півкуля мозку компенсує афазию після інсульту

0
203

Інсульт є провідною причиною інвалідності в США, а порушення мови при інсульті є одним із частих його наслідків. Протягом багатьох років, деякі вчені стверджують, що права півкуля головного мозку заважає відновленню мови після інсульту в лівій півкулі; як виявилося все навпаки.

Дослідження опубліковане в журналі «Brain». Вчені з Медичного Центру Університету Джорджтауна (GUMC) у Вашингтоні, округ Колумбія, виявили, що права частина мозку збільшує зростання сірої речовини, щоб компенсувати втрати сірої речовини в мовних областях на лівій стороні мозку. Співавтор дослідження, доктор Пітер Туркельтауб, доцент кафедри неврології GUMC, і колеги, кажуть, що їхні висновки можуть запропонувати нові варіанти лікування інсульту.

Щорічно, більше 795 000 чоловік в США переносять інсульт. З них близько 185 000 вперше. Наслідки інсульту залежать від того, скільки тканини мозку залучено в процес і в якій частині мозку це відбувається. Наприклад, якщо ішемія або крововилив відбувається в правій півкулі, то це може призвести до втрати зору і паралічу на лівій стороні тіла. Якщо уражається ліва півкуля, це може призвести до паралічу на правій стороні тіла і порушення мови. Близько третини людей, які виживають, страждають від афазії (порушення мови). Приблизно у 70% людей, що перенесли інсульт у лівій півкулі мозку відзначаються проблеми з мовленням. Деякі люди поступово відновлюють мова в наступні місяці, хоча більшість ніколи повністю не відновлюються.

Дослідники зареєстрували 32 пацієнта з афазією, що перенесли інсульт у лівій півкулі головного мозку і 30 осіб, які не перенесли інсульт.

У всіх випробовуваних досліджували тяжкість мовленнєвих порушень; їм провели сканування мозку з високою роздільною здатністю, для оцінки ступеня змін головного мозку.

Порівняно з перенесли інсульт, у яких гірше збереглися мовленнєві здібності ті, у яких найкраще збереглися здатності мови, виявили великі обсяги сірої речовини в задній частині правої півкулі мозку. Ця область відображає один з двох мовних центрів лівої півкулі.

Ці дані показують, що збільшення сірої речовини в правій півкулі головного мозку компенсує втрати сірої речовини в лівій півкулі, щоб поліпшити мова.

Дослідники сподіваються, що їх висновки прокладуть шлях до нових методів лікування людей, які страждають афазією після інсульту.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com