Правило «8 склянок води» може виявитися згубним для здоровя

0
203

Багато хто знає про існування такого правила, як «випивайте в день близько 2,5 літрів води або 8 склянок». До недавнього часу існувала думка, що саме така норма є не просто оптимальної, а необхідної для здоров’я людини. Однак, як вважають американські вчені, не все так просто. Більше того, дотримання правила 8 склянок може бути зовсім небезпечним для здоров’я.

Насамперед, слід зазначити, що норма води, яку людина повинна випивати в добу для підтримки оптимального водного балансу в організмі, розраховується індивідуально. При цьому при розрахунку слід враховувати не тільки вагу людини, але і його вік, режим харчування (а саме страви, які до нього входять), фізичну активність. Не зайвим буде врахувати й загальний анамнез – якщо були хвороби, які пов’язані з порушеним обміном речовин, то самостійно призначати собі добовий об’єм води особливо не бажано.

В огляді, який нещодавно опублікували в Американському журналі фізіології, доктор Валтин, що проводив це дослідження, розповів про те, що правило 8-ми стаканів, це вирваний з контексту коментар одного з відомих дієтологів Фредріка Дж. Стейра.

У статті-оригіналі говориться про те, що в день людський організм повинен одержувати близько 2,5 літрів рідини, але більшу частину цієї норми повинні становити вже готові продукти.

Сам доктор Валтин, після проведення додаткових досліджень і консультацій з кращими дієтологами, не знайшов наукового пояснення того, що людина повинна випивати в день саме «8 склянок води». Отже, приймати це правило як аксіому і бездумно слідувати йому, навіть якщо організм на це реагує досить негативно, не потрібно. В даному випадку, розумніше буде звернутися до дієтолога або гастроентеролога, який і дасть необхідні рекомендації щодо питного режиму.