Прегабалин може збільшити ризик вроджених дефектів

0
211

Використання прегабалина під час вагітності може підвищити ризик серйозних вроджених дефектів серед потомства, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Neurology.

Прегабалин – це ліки, яке зазвичай використовується для лікування болю, особливо при невралгії і фибромиалгии; він також застосовується при епілепсії, тривозі та інших психічних розладах.

Поки неясно, як саме працює препарат, але дослідники вважають, що він зв’язується з рецепторами на нервових клітинах мозку, щоб зменшити больові сигнали.

Згідно з результатами дослідження вчених – в тому числі доктора Урсула Винтерфельда, з Швейцарської Інформаційної Тератогенної Служби і Лікарні Лозаннського Університету в Лозанні, дослідження на тваринах показали підвищений ризик вроджених дефектів з використанням прегабалина під час вагітності. Тим не менш, інформації про дії в організмі людини поки мало.

Винтерфельд і його колеги проаналізували дані 820 жінок з семи країн, у тому числі Франції, Великобританії, Італії, Фінляндії, Швейцарії, Нідерландів і Туреччини.

З цих жінок, 164 використовували прегабалин під час вагітності, в той час як 656 не брали прегабалин або будь-який інший знеболюючий препарат в період виношування плоду.

Серед жінок, які використовували прегабалин під час вагітності, 115 брали його з-за невропатичного болю, 39 з-за психічних розладів: у тому числі тривоги, депресії і біполярного розладу, п’ять жінок використовували його для лікування епілепсії, а одна жінка для терапії синдрому неспокійних ніг.

Використання прегабалина було розпочато до вагітності у 77% жінок, а застосування препарату було припинено в середньому терміні 6 тижнів. 13% жінок, які використовували прегабалин, також використовували інші протисудомні препарати.

Вчені виявили, що сім (6%) жінок, які використовували прегабалин під час вагітності, народили дітей із серйозними вродженими дефектами, порівняно з 12 (2%) жінок, які не застосовували цей препарат.

Таким чином, отримані дані свідчать про те, що жінки, які використовували прегабалин в першому триместрі вагітності, мали в три рази більше шансів народити дитину з основним вродженим дефектом, в порівнянні з контрольною групою.

Вади серця та аномалії в ЦНС були одними з найбільш поширених вроджених дефектів.

Результати вказують на те, що необхідні подальші дослідження та обережність при використанні препарату.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com