Прийом знеболюючих і респіраторні захворювання значно збільшують ризик інфаркту

0
232

Співробітниками Лікарні Національного університету в Тайвані зроблено несподіване відкриття. Воно полягає в тому, що певна група лікарських препаратів в три рази підвищує ризик розвитку інфаркту. До таких медикаментів в першу чергу відносять протизапальні засоби нестероїдного характеру, які мають спазмолітичну і жарознижуючим ефектом.

Клініцистами були проаналізовані дані приблизно 10000 пацієнтів, які за останні кілька років потрапляли в медичний заклад з причини появи серцевого нападу. Вчених зацікавило те, як подібна група лікарських речовин і респіраторні захворювання впливають на можливість розвитку інфаркту.

Для отримання відповіді здійснювалися дослідження в декількох групах добровольців. Виявилося, що у тих, хто страждав від респіраторних інфекцій і брав нестероїдні противірусні препарати пероральним шляхом, ризик розвитку серцевого нападу підвищувався в три рази, в порівнянні з другою групою. Крім цього, тим пацієнтам, яким вводили такі медикаменти за допомогою крапельниць, ймовірність розвитку недуги зростала до семи разів, ніж у добровольців, що складали контрольну групу.

Також фахівцями було зазначено, що ті учасники дослідження, які вже перенесли респіраторний недуга, але для його лікування не приймали нестероїдні противірусні речовини, стикалися з інфарктом в два рази частіше, порівняно з контрольною групою. В учасників дослідження, без респіраторних інфекцій, але приймали подібні лікарські речовини, ризик підвищувався лише в півтора рази, ніж у здорових людей.

Незважаючи на таке відкриття ще необхідні додаткові наукові дослідження для пошуку більш детальної взаємозв’язку між інфарктом та нестероїдними протизапальними медикаментами.