Прийом знеболюючих і респіраторні захворювання значно збільшують ризик інфаркту

0
9

Співробітниками Лікарні Національного університету в Тайвані зроблено несподіване відкриття. Воно полягає в тому, що певна група лікарських препаратів в три рази підвищує ризик розвитку інфаркту. До таких медикаментів в першу чергу відносять протизапальні засоби нестероїдного характеру, які мають спазмолітичну і жарознижуючим ефектом.

Клініцистами були проаналізовані дані приблизно 10000 пацієнтів, які за останні кілька років потрапляли в медичний заклад з причини появи серцевого нападу. Вчених зацікавило те, як подібна група лікарських речовин і респіраторні захворювання впливають на можливість розвитку інфаркту.

Для отримання відповіді здійснювалися дослідження в декількох групах добровольців. Виявилося, що у тих, хто страждав від респіраторних інфекцій і брав нестероїдні противірусні препарати пероральним шляхом, ризик розвитку серцевого нападу підвищувався в три рази, в порівнянні з другою групою. Крім цього, тим пацієнтам, яким вводили такі медикаменти за допомогою крапельниць, ймовірність розвитку недуги зростала до семи разів, ніж у добровольців, що складали контрольну групу.

Також фахівцями було зазначено, що ті учасники дослідження, які вже перенесли респіраторний недуга, але для його лікування не приймали нестероїдні противірусні речовини, стикалися з інфарктом в два рази частіше, порівняно з контрольною групою. В учасників дослідження, без респіраторних інфекцій, але приймали подібні лікарські речовини, ризик підвищувався лише в півтора рази, ніж у здорових людей.

Незважаючи на таке відкриття ще необхідні додаткові наукові дослідження для пошуку більш детальної взаємозв’язку між інфарктом та нестероїдними протизапальними медикаментами.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here