Пробіотики допомагають у боротьбі з сезонною алергією

0
221

На думку групи учених із Флориди, побороти симптоматику сезонної алергії можна в тому випадку, якщо регулярно вживати пробіотики. Проте наголошується, що далеко не всі дані речовини можуть проводити належний ефект. Для цього, зазначають вчені, потрібно використовувати спеціальні комбінації, які підбираються індивідуально.

Встановлений факт – пробіотики можуть регулювати імунну відповідь на алергічні реакції. Однак які саме речовини виробляють такий ефект, до останнього часу було невідомо. В результаті останніх проведених досліджень було встановлено, що найбільш ефективною комбінацією є суміш лактобацил і біфідобактерій. Запобігання розвитку алергічних реакцій зумовлено тим, що підвищується концентрація регуляторних імунних Т-клітин. Крім того, що при споживанні такої суміші знижується гострота алергічних реакцій, з часом знижується і сама чутливість до алергенів. Таким чином, можна не тільки усунути симптоматику при алергії, але й одночасно проводити профілактику, зміцнення імунної системи.

У практичній частині експерименту взяло участь більше 173 добровольців, які страждають від сезонних алергічних реакцій. Всі учасники були розділені на дві групи. Першою давали комбінацію з вищевказаних пробіотиків, а другі отримували плацебо. Експеримент тривав протягом 8 тижнів. За підсумками було проведено повторне медичне обстеження, в результаті якого було встановлено, що люди з першої групи почали відчувати себе набагато краще. Слід зазначити і те, що мікрофлора шлунка не змінилася, що також можна віднести до позитивних результатів. Дослідження в даній області ще будуть тривати, так як ученим належить з’ясувати, як саме діють пробіотики при конкретному випадку алергії.