Проблеми зі сном погіршують перебіг хвороб нирок

0
212

Раніше вже було встановлено, що у осіб, страждаючих від перебігу хронічної хвороби нирок, спостерігалися різноманітні проблеми зі сном. Однак до останнього часу вчені не мали можливості з’ясувати, які наслідки це тягне за собою. Однак нове наукове дослідження, проведене американськими дослідниками, показав – люди, яким був поставлений такий діагноз, у кілька разів частіше, порівняно зі здоровими особами, стикаються з негативними наслідками нестачі сну.

Щоб прийти до такого висновку знадобилося проаналізувати дані понад 400 людей з хронічною хворобою нирок, середній вік яких становив приблизно 60 років. Також варто відзначити, що 48% учасників – це представниці жіночої статі. Більше того, практично половина добровольців страждала від такої патології, як цукровий діабет.

Суть експерименту полягала в тому, що всім учасникам необхідно було протягом тижня носити спеціальний прилад, який фіксував показники тривалості часового відрізка сну і неспання. Дослідження показало, що особи з ХХН мають різні серйозні проблеми зі сном.

Подібний експеримент тривав протягом п’яти років, завдяки чому було зафіксовано – середня тривалість сну досягала 6 з половиною годин на добу, крім цього, у таких людей відзначалися часті нічні пробудження, що підвищує ймовірність виникнення ниркової недостатності. Варто відзначити, що подібне порушення було діагностовано у 70 людей, а 48 учасників не дожила до кінця дослідження.

Така інформація дала можливість зрозуміти, що зниження тривалості сну на одну годину виявилося тісно взаємопов’язане з подальшим виникненням проблем з функціонуванням нирок. З цього випливає, що в якості профілактики хронічної хвороби нирок необхідно спати не менше 8 годин на добу.