Продовжуйте рухатися, щоб жити довше

0
205

Більше рухатися, сидіти менше. Це головне послання нового дослідження про взаємозв’язок між фізичними вправами і довголіттям після 50 років.

У дослідженні, опублікованому в журналі «Medicine & Science in Sports & Exercise», аналізуються дані близько 3000 осіб у віці 50-79 років, які брали участь у Національному опитуванні здоров’я і харчування (NHANES), проведеному Центром з Контролю і Профілактики Захворювань.

Дослідження прийшов до висновку, що ті люди, які займаються фізкультурою, хто витрачає менше часу на просиджування життя і більше часу витрачає на рух, як правило, живуть довше.

Перший автор Езра Фішман, кандидат наук в демографії при Університеті штату Пенсільванія в Філадельфії, каже, що люди, які ходять досить багато, миють посуд, підмітають підлогу, як правило, живуть довше, ніж люди, які сидять за столом.

Учасники дослідження носили акселерометри – надчутливі трекери активності, які записували, коли тіло рухається. Тривалість запису склала 7 днів. Потім дослідники порівняли ці дані активності з летальними наслідками, зареєстрованих протягом найближчих 8 років.

Коли вони проаналізували дані, команда була вражена результатами. Учасники, чиї акселерометри записали найнижчий рівень активності, мали в п’ять разів більше шансів померти протягом наступних років, ніж люди з найвищими рівнями записаної активності.

Ці результати підтверджують висновки інших досліджень відстеження активності, але ті, як правило, використовують облікові документи, які заповнюються самими учасниками, що впливає на упередженість результатів та їх достовірність.

Крім того, пристрої спостереження, використовувані для NHANES, є більш точними, ніж ті, які зазвичай використовуються. Оскільки пристрій фіксує інтенсивність активності кожну хвилину, дослідники могли визначити відмінності в активності між людьми з точністю до двох годин.

У своєму аналізі, команда враховувала хронічні захворювання або інші фактори, які можуть вплинути на ризик смерті, в тому числі куріння, вік і стать. Віковий діапазон учасників аналізу виключав осіб молодше 50 років.

Дослідники кажуть, що вони не виявили якої-небудь конкретний поріг фізичної активності, вище якого чітко виявляється зв’язок з тривалістю життя.

Тим не менш, вчені запевняють, що лише 10 додаткових хвилин легкої активності в день визначає різницю і дає ще кращі результати.

Це дослідження – сигнал для людей.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com