Прогрес дозволить заздалегідь запрограмувати людське життя

0
208

Прогрес генної інженерії дозволяє запрограмувати життя конкретної людини на кілька наступних років. Для цього в його ДНК потрібно внести зміни (наприклад, забезпечують захист від вірусів і різних недуг). Відредагувати в найближчому майбутньому можна буде навіть людський характер, звички та інші особливості. Про те, що це – складна, але реальна робота, пресі розповіли дослідники з США.

Як відзначають вчені з Массачусетського університету, генетика вже освоїла можливість редагування 2/3 складових генома людини, так що повний контроль над долею індивідуума – завдання вчених в найближчому майбутньому. Вже сьогодні впроваджуються технології, що дозволяють уберегти вдосконалений геном людини від зараження різноманітними вірусами. Залишилося з’ясувати окремі питання, що стосуються етики зміни ДНК, однак, судячи із заяв вчених, рішення цього питання теж буде знайдено відносно скоро. Це дозволить людям перейти на більш високий рівень розвитку, де випадкові фактори, начебто захворювань, будуть менше впливати на життя, а геном буде визначено вже при народженні.

Для довідки: експерименти, що стосуються ДНК, в даний момент активно проводяться на лабораторних тваринах (мишах) і рослинах. Модифікація геному останніх дозволила вивести генетично модифіковані рослини, які забезпечені зручними для людини властивостями: швидше ростуть, більш стійкі до захворювань, вимагають менше догляду. Що стосується мишей, то в їх ДНК пробували, наприклад, впровадити ДНК щурів і навпаки. Отримані істоти з чужим ДНК іменуються химерами, і над вирішенням експериментів з їх створенням у дані момент клопочуть американські дослідники.

За матеріалами: planet-today.ru