Прослуховування радіо робить водіння більш небезпечним?

0
212

Згідно з даними недавнього дослідження, представленого на щорічній конференції Британського психологічного товариства в Ноттінгемі, Великобританія, прослуховування радіо, дійсно, дуже небезпечно.

Водіння – діяльність, яка швидко стає другою натурою, у 75 відсотків дорослих американських робітників, які добираються на свої робочі місця щодня.

Оскільки водіння автомобіля є повсюдним у всьому суспільстві, легко забути властиві небезпеки, пов’язані з управлінням брили металу.

Справжнє дослідження нагадує нам, що те, що ми робимо, поки ми за кермом може бути небезпечно, незалежно від того, наскільки ми досвідчені водії.

Дослідники на чолі з Джилліан Мерфі з Університетського коледжу Корк, Ірландія, і Кіара Грині, доктор філософії, показують нам, наскільки важливо зберігати увагу на дорозі.

Команда провела дослідження з метою вивчення так званої теорії сприйманого навантаження уваги. Ця теорія стверджує, що у нас є тільки кінцева кількість уваги в розпорядженні. Після того, як ми досягнемо цього максимуму, ми не можемо обробити будь-яку іншу інформацію.

Використовуючи повнорозмірний симулятор водіння, дослідники виміряли як прослуховування радіо, під час дорожнього руху впливає на здатність приймати і обробляти візуальну інформацію.

Загалом в експерименті взяли участь 36 водіїв. Половину учасників попросили слухати радіо, коли голос дорожнього диктора змінювався від чоловічого на жіночий, що призводило до низької навантаженні зосередження уваги. Інша половина слухала дані по конкретній дорозі N248 з високим навантаженням зосередження уваги.

У той час як учасники вели їх автомобіль, дослідники виміряли ряд аспектів поїздки, крім того, вчені вставляли в сцену епізодичний візуальний сюрприз: слона або горилу на узбіччі дороги.

Здоровий глузд каже, що слухаючи інформацію про трасі N248 чи ні, Ви б помітили гігантське ссавець на тротуарі. Проте результати дослідження показують зворотне.

З учасників у групі з низьким рівнем навантаження, 71 відсоток помітив тварину; у групі з високим навантаженням, тільки 23 відсотки помітили слона на узбіччі.

Все, що відволікає нашу увагу від водіння, може бути проблематичним, навіть якщо це слухова інформація або гучний телефонний розмова. Це не означає, що ми повинні заборонити радіо в автомобілях, але ми всі повинні усвідомлювати обмеженість нашої уваги при його прослуховуванні.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com