Процес можна сповільнити старіння

0
244

Група науковців з Солковского наукового центру встановила, що при певному впливі на клітини людини можна істотно уповільнити процес старіння. Якщо бути більш точними, то мова йде про перепрограмуванні деяких клітин людського організму. Однак треба сказати, що такі практичні експерименти, поки що, проводилися тільки на лабораторних мишах. Про практичній роботі з участю людини, на даний момент, не йдеться.

В ході практичного дослідження вченим вдалося частково повернути клітини шкіри в ембріональний стан. Миші, над якими власне і проводилися такі експерименти, стали виглядати набагато молодше. Крім цього, вчені відзначили, що даний фактор впливає на живий організм не тільки зовні, але і внутрішньо. Було встановлено, що гризуни жили на 30% довше за своїх побратимів. На думку вчених, якщо таке можна буде зробити з людським організмом, то середня тривалість життя може збільшитися до 108 років.

Слід зазначити, що практичні дослідження не проводилися на здорових гризунів, а на тих, хто хворів прогеріею – хворобою, яка провокує прискорений процес старіння. В основі методу лежало саме перепрограмування клітин ДНК. Крім цього, результати медичного обстеження показали, що набагато краще стала працювати серцево-судинна система, ШЛУНКОВО-кишкового тракту і покращилася еластичність м’язової тканини.

Вчені вважають, що випробування з участю людини можна буде почати в найближче десятиліття. Якщо результати досліджень в такій області будуть позитивні, то можна буде говорити не тільки про уповільнення процесу старіння, але і про розробку нових методик лікування деяких захворювань. На даний момент тривають випробування в рамках лабораторії з участю мишей.