Провідна система мозку робить втрату ваги більш складним завданням для жінок

0
204

Спроба схуднути може бути проблемою в певні часи, але ця проблема може бути ще складніше, якщо ви жінка. Згідно з новим дослідженням, жіночі мізки можуть бути влаштовані таким чином, що це дає їм менше шансів у порівнянні з чоловіками.

Дослідження опубліковане в журналі Molecular Metabolism», воно показало, що клітини мозку, або нейрони, що виробляють гормон, який регулює масу тіла, виконується по-різному у самок мишей і у самців мишей, що дає самкам менше ймовірності схуднути.

Співведучий дослідник професор Лора Хейлер, з Інституту харчування і охорони здоров’я в Університеті Абердіна у Великобританії, і колеги кажуть, що їх результати показують, що лікування ожиріння має відрізнятися по підлозі. В даний час немає ніякої різниці в тому, як ожиріння лікується у чоловіків і жінок.

Для досягнення своїх висновків, команда дослідників з Університету Мічигану і Університету Великобританії використовували моделі мишей з чоловічим і жіночим ожирінням.

Вироблені в мозку, пептиди проопиомеланокортины (POMC) відіграють ключову роль у регуляції апетиту, витраті енергії: спалюванні калорій; фізичної активності та регулювання загальної маси тіла.

Ці POMC-нейрони можна зробити великий мішенню для лікування ожиріння і, по суті, важливою мішенню для ліків від ожиріння.

Маючи це на увазі, команда дала мишей з ожирінням ліки під назвою Lorcaserin, який стимулює вироблення пептидів РОМС. Це призвело до обмеженої втрати ваги у самок мишей. В результаті лікування, огрядні самці мишей відчували значну втрату ваги до здорового діапазону. У той час як самки мишей схудли, але вони залишалися в зоні ожиріння.

Вчені виявили, що це було пов’язано з різними ефектами на РОМС-пептиди у мозку самців і самок мишей; лікування ожиріння виявило зниження апетиту в обох групах, але це тільки допомогло модулювати фізичну активність і енергетичні витрати у мишей-самців. У самок РОМС не сильно модулює фізичну активність або витрата енергії.

Ожиріння є зростаючою проблемою охорони здоров’я в усьому світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), понад 600 мільйонів дорослих по всьому світу страждають ожирінням в 2014 році, і швидкість у всьому світі з 1980 року зросла більш ніж у два рази.

Визначення нових стратегій для вирішення епідемії ожиріння є вирішальним моментів. Вчені вважають, нові дані можуть допомогти. Це може принести користь при створенні препаратів, що використовуються для боротьби з ожирінням.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com