Рак є древнім захворюванням

0
221

У Південно-Африканській республіці археологи знайшли останки стародавніх людей, у яких, мабуть, були злоякісні новоутворення. Дослідивши вік знахідок, вчені зробили висновок, що їм не менше 1,7 млн років. Останки знайдених людей, згідно з попередніми даними археологів, ставляться до представників триби гоминини.

Вже Рак був виявлений на останки неандертальців, які жили на території нашої планети близько 120 тисяч років тому. Ця та інші знахідки однозначно вплинуть на дослідження раку. Якщо раніше вважалося, що він виник як результат техногенного впливу і сьогоднішнього способу життя людей, то тепер вчені уважніше поставляться до причин появи злоякісних пухлин.

Вважається, що захворюваність різними видами раку знаходиться в прямій залежності від віку, а ризик зростає в геометричній прогресії кожні кілька років. Незалежно від того, який вплив негативних зовнішніх факторів, вважається, що клітини організму можуть зношуватися і «ламатися». При цьому офіційні дослідження заявляють, що хворіють люди на 90% від впливу зовнішніх факторів, до яких відносять вживання алкоголю, жирної і неякісної їжі, а також куріння і відсутність фізичної активності.

Дослідники ВООЗ планують, що збільшення захворюваності та смертності від онкології за наступні кілька років, починаючи з 2000 року зросте удвічі: щорічно в світі буде з’являтися вже не 10, а 20 млн хворих, а також 12 млн померлих від онкологічних захворювань. Механізм утворення раку починається з однієї видозміненій клітини, яка потім починає багаторазово ділитися, викликаючи метастази. Людський організм може боротися з раком до певного моменту, а потім імунна система «упускає» модифіковану клітку.

За матеріалами: srnsk.ru