Ранній досвід формує розвивається мозок дивним чином

0
211

Велике питання, як скупчення клітин в утробі матері формується мозок – повноцінний і надзвичайно складний орган. Поточне дослідження розкриває важливість раннього візуального досвіду у формуванні шляху, по якому розвинуться нейрони.

Суперечки про природу і вихованні становили основу наукового дослідження протягом багатьох років. Коли дослідники дізналися більше про способи, в яких розвиваються тварини, стало більш очевидним, що і природа, і виховання відіграють життєво важливу роль у розвитку кожної клітини і системи.

Недавнє дослідження, проведене в Науково-Дослідному Інституті Скріппса (TSRI), додає нову інформацію для розгляду. Отримані дані допомагають нам зрозуміти, як нейрони в мозку формується диференціюються типи клітин, які ми розрізняємо у дорослих.

У головному мозку, схеми управляються блокуючими групами збудливих і гальмівних нейронів. Як зрозуміло з назви, перша група, як правило, порушують провідні шляхи, в той час як останні, як правило, гальмують і перешкоджають діяльності.

Ці дві групи ідеально збалансовані. Інакше мозок буде дуже збуджуватись або надмірно гальмуватися, буде порушено нормальне функціонування.

У світі головному мозку, ці нейрони ще не «обрали», якими стати; вони, по суті, ідентичні клітини на ранніх стадіях розвитку. Яким чином ці клітини беруть своє рішення, було незрозуміло.

Дослідники TSRI на чолі з Холлисом Клейн, вирішили вивчити ранні інгібуючі нейрони у пуголовків, щоб дослідити фактори, які можуть вплинути на те, яким чином вони розвиваються. Пуголовки були обрані, так як вони є напівпрозорими, що дозволяє легко спостерігати їх нейрони. Крім того, їх етапи розвитку нервової системи відповідають розвитку ссавців до народження.

Головастикам дозволялося плавати під панеллю переміщаються джерел світла. Що симулировало проживання в природі.

Результати показали, що, незважаючи на ідентичність нейронів, інгібуючі нейрони розділилися на дві протилежні фракції. Половина зміцнила свої зв’язки і збільшила свої показники імпульсів у відповідь на світ, таким же чином, як реагують збуджуючі нейрони. Друга популяція гальмівних нейронів зменшила їх кількість з’єднань і менше реагувала на світ.

Набори нейронів, які були, одними і тими ж, розвинулися в протилежних напрямках у відповідь на світловий подразник.

Результати можуть грати важливу роль в розробці майбутніх ліків.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com