Ранній підйом провокує появу діабету і проблем з серцем

0
234

Раннє пробудження на роботу збільшує ймовірність розвитку метаболічних розладів, зокрема, ожиріння, цукрового діабету 2 типу, а також коронарної хвороби серця. До такого висновку прийшли американські вчені, які першими заявили про те, що чим менше людина спить і чим більше часу проводить на роботі, тим вище шанси розвитку небезпечних проблем зі здоров’ям.

Подібне відкриття було зроблено завдяки науковим дослідженням, в якому брало участь 450 добровольців у віковій категорії від 30 до 54 років, тобто всі випробовувані були працездатного віку і не мали проблем зі здоров’ям. Наголошується, що учасники працювали поза домом мінімум 25 годин на тиждень.

Суть експерименту полягала в тому, що всім людям необхідно було протягом тижня цілодобово носити спеціальний браслет, який фіксував тривалість рухової активності і тривалість сну. Крім цього, учасники заповнили анкети, в яких відповідали на питання відносно способу життя, харчових пристрастей, стану здоров’я і соціально-економічного статусу.

Як стало відомо, приблизно 85% добровольців в неробочі дні тижня прокидалися набагато пізніше, ніж проходило їхнє звичайне пробудження. Це вказує на те, що люди відчувають хронічний дефіцит сну. На цьому тлі підвищувалася концентрація «поганого» холестерину в крові, а також розвивалася резистентність до інсуліну.

Такі ранні порушення обміну речовин чреваті набором зайвої маси тіла, цукровий діабет і патології з боку серцево-судинної системи. Передбачається, що виходом з такого становища має стати специфічна профілактика, що включає в себе корекцію циркадних ритмів, раціоналізацію режиму праці і відпочинку, а також освітні заходи для роботодавців.