Риба і вагітність: вплив ртуті врівноважується благотворним впливом

0
241

Серед безлічі переваг для здоров’я, риба містить поживні речовини, які важливі для розвитку плоду, тому вагітним жінкам рекомендується з’їдати дві або три порції риби на тиждень. Тим не менш, побоювання з приводу шкідливого впливу ртуті, яка є майже у всіх риб, дали вагітним жінкам привід бути обережними.

Нове дослідження припускає, що негативні наслідки споживання низьких рівнів ртуті з риби не переважують позитивні ефекти для новонароджених.

Дослідження опубліковане в журналі «Нейротоксикологія і Тератология».

Вони провели поглиблене дослідження за участю 344 дітей у віці 5 тижнів з використанням спеціалізованої шкали – NNNS.

Дослідники виміряли гестационное вплив ртуті в материнській крові та малюкової пуповинної крові. Вони також зібрали інформацію про вживаної матір’ю рибі.

У загальній складності, 84% матерів повідомили, що їдять рибу під час вагітності, але тільки, в середньому, близько 2 унцій в тиждень.

У 2014 році FDA і EPA переглянули свої поради вагітним жінкам щодо споживання риби; Вони радять споживати 8-12 унцій в тиждень, а також вибирати рибу з найнижчими рівнями ртуті: лосось, креветки, минтай, тунець, сом і тріска.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ртуть може надавати токсичну дію на нервову, травну та імунну системи, а також на легені, нирки, шкіру і очі.

Тим не менш, результати останнього дослідження дали мало доказів шкоди для новонароджених, чиї матері вживали невеликі кількості риби і які мали низьку ступінь впливу ртуті.

Хоча немовлята з найвищим пренатальным впливом ртуті показали асиметричні рефлекси, вони виявили, що немовлята, матері яких споживали більше риби, виявили кращі показники уваги.

Кращі психофізіологічні якості спостерігається у дітей з високими рівнями ртуті, однак, не слід інтерпретувати це як позитивний ефект ртуті, яка нейротоксична.

Це відображає переваги споживання поліненасичених жирних кислот, які є в рибі.

Згідно FDA, майже всі риби містять, принаймні, сліди ртуті, оскільки, вони харчуються, і вони поглинають її. Ртуть зазвичай більше накопичується в деяких видах риби, особливо у великих рибах з великою тривалістю життя.

Головне для жінки, те, що риба пропонує відмінні поживні речовини, що може принести користь дитині що розвивається.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com