Риба і вагітність: вплив ртуті врівноважується благотворним впливом

0
82

Серед безлічі переваг для здоров’я, риба містить поживні речовини, які важливі для розвитку плоду, тому вагітним жінкам рекомендується з’їдати дві або три порції риби на тиждень. Тим не менш, побоювання з приводу шкідливого впливу ртуті, яка є майже у всіх риб, дали вагітним жінкам привід бути обережними.

Нове дослідження припускає, що негативні наслідки споживання низьких рівнів ртуті з риби не переважують позитивні ефекти для новонароджених.

Дослідження опубліковане в журналі «Нейротоксикологія і Тератология».

Вони провели поглиблене дослідження за участю 344 дітей у віці 5 тижнів з використанням спеціалізованої шкали – NNNS.

Дослідники виміряли гестационное вплив ртуті в материнській крові та малюкової пуповинної крові. Вони також зібрали інформацію про вживаної матір’ю рибі.

У загальній складності, 84% матерів повідомили, що їдять рибу під час вагітності, але тільки, в середньому, близько 2 унцій в тиждень.

У 2014 році FDA і EPA переглянули свої поради вагітним жінкам щодо споживання риби; Вони радять споживати 8-12 унцій в тиждень, а також вибирати рибу з найнижчими рівнями ртуті: лосось, креветки, минтай, тунець, сом і тріска.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), ртуть може надавати токсичну дію на нервову, травну та імунну системи, а також на легені, нирки, шкіру і очі.

Тим не менш, результати останнього дослідження дали мало доказів шкоди для новонароджених, чиї матері вживали невеликі кількості риби і які мали низьку ступінь впливу ртуті.

Хоча немовлята з найвищим пренатальным впливом ртуті показали асиметричні рефлекси, вони виявили, що немовлята, матері яких споживали більше риби, виявили кращі показники уваги.

Кращі психофізіологічні якості спостерігається у дітей з високими рівнями ртуті, однак, не слід інтерпретувати це як позитивний ефект ртуті, яка нейротоксична.

Це відображає переваги споживання поліненасичених жирних кислот, які є в рибі.

Згідно FDA, майже всі риби містять, принаймні, сліди ртуті, оскільки, вони харчуються, і вони поглинають її. Ртуть зазвичай більше накопичується в деяких видах риби, особливо у великих рибах з великою тривалістю життя.

Головне для жінки, те, що риба пропонує відмінні поживні речовини, що може принести користь дитині що розвивається.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com