Рівень забруднення повязане зі збільшенням кількості інсультів

0
242

Це може здатися очевидним, що, просто вдихаючи забруднене повітря, неможливо поліпшити його впливу на серцево-судинну систему. Але наука вимагає вимірних результатів і висновків.

Нове дослідження показує, що зміна клімату і загальну якість повітря – в тому числі більш високі рівні забруднення – пов’язані з великим числом інсультів.

Останні результати були представлені на Міжнародній Конференції Інсульту Американської Асоціації Інсульту 2016.

Кожен рік в США, інсульт вбиває майже 130000 чоловік, або 1 з 20 осіб. У всьому світі, інсульт є другою провідною причиною глобальної смерті, поступаючись серцево-судинних захворювань.

Дослідники використовували дані «двох найбільших емітентів парникових газів у світі», які відповідають за третину глобального потепління на сьогоднішній день. Про це говорить провідний автор дослідження доктор Лонгжиан Лю.

Доктор Лю і його колеги пояснюють, що їх дослідження є одним з перших розглядають взаємодію між якістю повітря і поширеністю інсульту поряд з світової температурою.

Для проведення своїх досліджень, команда проаналізувала дані про якість повітря, зібрані в 2010-2013 роках, з 1118 округів в 49 штатах США і в 120 містах 32 провінціях Китаю.

Вони пояснюють, що тверді частинки (ТЧ) є частинками повітря, у тому числі пилу, бруду, диму і водяних крапель. Найбільші ризики для здоров’я виникають з частинок, які є менш 2,5 мкм у діаметрі (ТЧ2,5).

Такі частинки не видно людському оку і створюються автомобілями, електростанціями і лісовими пожежами.

Вивчивши дані, дослідники виявили, що загальна кількість інсультів збільшилася на 1,19% на кожні 10 мкг/м3.

Детально, південна Америка мала найвищий середньорічний рівень тч 2.5. Цікаво, що на півдні найвищий показник поширеності інсульту – 4,2%.

І навпаки, на Заході був найнижчий середній річний рівень ТЧ2,5 і ця область США має найнижчі показники поширеності інсульту, на рівні 3%.

Результати показали, що кліматичні зміни можуть бути частково відповідальними за сезонні коливання якості повітря. Влітку, багато дощових і вітряних днів, які можуть допомогти розігнати забруднення повітря. Високі температури створюють критичний тепловий удар, що може призвести до підвищеного ризику розвитку інсульту і інших захворювань.

Ми не можемо контролювати якість повітря, але, для політиків і керівників охорони здоров’я це важливий сигнал.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com