Ризик діабету дивно низький у літніх чоловіків, які нещасливі у шлюбі

0
209

Нове дослідження припускає, що існує зв’язок між здоров’ям людини і якістю їх шлюбу, і вона може бути менш простий, ніж ми могли б припустити. Дослідження прийшов до висновку, що, порівняно зі щасливо одруженими, чоловіки у нещасливих шлюбах мають менше шансів захворіти на діабет, а якщо це трапляється, то він виникає пізніше і краще піддається корекції.

Дослідження під керівництвом Лю Хуей, доцента соціології в Університеті штату Мічіган в Іст-Лансінг, публікується у виданні «Журнали Геронтології: Соціальні Науки».

У 2012 році налічувалося 29,1 мільйонів американців або 9,3% населення живуть з діабетом. Ця цифра включає в себе 8,1 млн недіагностованих випадків.

Тим не менше, серед літніх американців, поширеність діабету значно вищі: 25,9% дорослого населення у віці від 65 років (11,8 млн літніх людей), як вважають, мають це захворювання.

В рамках поточного завдання, мета дослідження полягала в тому, щоб вивчити зв’язок між якістю подружжя і, як ризиком розвитку діабету, так і тим, наскільки добре він управляється після того, як розвивається в більш пізньому віці.

У дослідженні використовувалися дані проекту старіння (NSHAP), що включає в себе біометричні вимірювання та відповіді на опитування, зібрані в розмовах і в самоотчетах; вони охоплюють багато аспектів соціального життя, здоров’я літніх людей.

Дослідники проаналізували дані 1228 одружених чоловіків і жінок у віці 57-85 років, у 389 з учасників розвинувся діабет при поворотному обстеженні через 5 років.

Дані опитування, не були спеціально розроблені для оцінки якості шлюбу, тому дослідники використовували статистичний підхід, званий «факторний аналіз», щоб побудувати позитивні і негативні якості шкали шлюбу з відповідних пунктів опитування. Наприклад, опитування включав питання про ступінь задоволеності нинішніх відносин з партнером, їх близькість і сексуальні контакти.

Команда порівняла дані обстеження з інформацією, зібраною в учасників з діабетом. Після вони зробили кілька відкриттів.

Дивним було те, що для чоловіків, негативне якість шлюбу було пов’язано з низьким ризиком розвитку діабету і більш ефективним контролем захворювання після постановки діагнозу.

Одним з пояснень може бути те, що, оскільки діабет є станом, який потребує ретельного контролю, постійне ниття дружини може підвищити здоров’я чоловіка за рахунок її впливу на поведінку чоловіка відносно здоров’я.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com