Ризик пухлини головного мозку повязаний з високим рівнем освіти

0
254

У цьому році у Сполучених Штатах, буде поставлений діагноз первинних пухлин головного мозку, за оцінками, 78000 людина. Причини цих пухлин невідомі, але нове обсерваційне дослідження показало зв’язок між підвищеним ризиком розвитку пухлини головного мозку і рівнем освіченості.

Дослідники з Університетського коледжу Лондона в Сполученому Королівстві і Каролінського інституту в Швеції – публікують результати своїх досліджень у журналі «Епідеміології і Громадського Здоров’я».

Існує понад 100 гістологічно різних типів пухлин мозку і центральної нервової системи.

Менінгіоми є найбільш поширеним типом первинної мозкової пухлини – 36,4% всіх пухлин головного мозку, на гліоми припадає 27%. Вони виникають в гліальних клітинах, які оточують і підтримують нейрони в головному мозку.

Дослідники кажуть, що були виявлені кілька факторів ризику при пухлинах головного мозку, які включають в себе вплив іонізуючої радіації та деяких рідкісних генетичних синдромів.

Для подальшого вивчення потенційних факторів ризику, дослідники використовували дані про більш ніж 4,3 мільйонів шведів, які народилися між 1911-1961 роками і які жили у Швеції в 1991 році.

Всіх випробовуваних спостерігали між 1993-2010 роками, щоб виявити первинні пухлини мозку. Крім того, дослідники враховували дані за рівнем освіти, наявному доходу, сімейного стану і роду занять. Дані отримані з реєстрів національного страхування, ринку праці та національних переписів.

За 1993-2010 роки 1,1 млн померли і більше 48000 емігрували. У загальній складності, у 5,735 чоловіків і 7,101 жінок розвинулася пухлина мозку.

Результати показують, що чоловіки з вищою освітою, отримання якого тривало не менше 3 років, мали на 19% більше шансів на розвиток гліоми, порівняно з чоловіками, утворення яких не виходять за рамки обов’язкового 9-річної шкільної освіти, що було 9 років початкової освіти. За аналогією, жінки мали на 23% більше високий ризик розвитку гліоми і на 16% менінгіоми.

Крім того, високі рівні доходу були пов’язані із збільшенням ризику розвитку гліоми серед чоловіків на 14%. Цікаво те, що рівень доходу не був пов’язаний з підвищеним ризиком будь пухлини головного мозку у жінок.

Ще один цікавий висновок полягає в тому, що самотні чоловіки мали більш низький ризик розвитку гліоми, але більш високий ризик менінгіоми, порівняно з одруженими.

За матеріалами: www.medicalnewstoday.com