Ризик розвитку інсульту можна визначити по очах

0
241

У США виведено спосіб діагностики інсульту по очах. Новий метод полягає в тому, щоб зробити знімок сітківки, яка являє собою чутливі до світла клітини, розташовані в задній частині очного яблука. Метою такої діагностичної заходів є виявлення гіпертонічної ретинопатії. Саме така патологія в значній мірі підвищує ризик розвитку інсульту.

До такого висновку дослідники прийшли після проведення тривалого спостереження, в якому брало участь більше 2500 добровольців, а по часу воно займало 13 років. За такий проміжок приблизно 200 осіб переніс інсульт. Проаналізувавши отримані дані, вчені прийшли до висновку, що більшість з тих, хто постраждав від подібного захворювання мав в історії хвороби гіпертонічну ретинопатію.

Загальний висновок був таким – така патологія очей підвищує ймовірність інсульту на 35%, у випадках перебігу легкого ступеня тяжкості і більше ніж на 100% – при середньотяжкій та тяжкій формі.

Головна небезпека інсульту полягає в тому, що він наступає раптово, його практично неможливо попередити. Але так було до того часу, поки клініцисти не зв’язали сітківку ока і наявність порушень кровообігу головного мозку.

Медики наполягають на тому, щоб всі люди, зокрема, з основної групи ризику регулярно проходили обстеження у офтальмолога, що дозволить виявити передінсультний стан і своєчасно надати адекватну допомогу. Варто відзначити, що найбільш схильні до появи інсульту люди з підвищеними показниками артеріального тиску, а також ті, у кого в сімейному анамнезі є така патологія.

Краще всього, якщо огляд у офтальмолога буде включений у перелік щорічних обстежень для кожної людини – в якості профілактичного заходу інсульту.